Adrian-George AXINIA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020
data încetarii mandatului: 25 iunie 2024 - demisie - HCD nr.49/2024
înlocuit de: Petre Pușcașu

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR - până în iun. 2024 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor (feb. 2021 - iun. 2024)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (până în iun. 2024)
Comisia pentru antreprenoriat și turism (apr. 2022 - iun. 2024)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (feb. 2021 - sep. 2023)

Comisii speciale
Comisia specială a Camerei Deputaților pentru automatizare și viitorul muncii (feb. 2023 - iun. 2024)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș - până în iun. 2024 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația - până în iun. 2024
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană - din iun. 2023
 - până în iun. 2024