Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
radu.gradinaru@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Radu-Vicențiu Grădinaru Versiunea pentru printare

Radu-Vicențiu GRĂDINARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.7 BOTOȘANI
data validarii: 5 aprilie 2022
înlocuieste pe: Lucian Feodorov

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din apr. 2022)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (iun. 2022 - sep. 2023)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - din dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - din dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite - din apr. 2023
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Guatemala - din apr. 2023
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din dec. 2022

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:63 (în 61 sedinte)
din care declaratii politice:49 (din care 21 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 108, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 21

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro