Lucian Nicolae BODE, vicepreședinte al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SĂLAJ
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2024 - prezent - Vicepreședinte
 sep. 2023 - feb. 2024 
 feb. - sep. 2023  - din iun. 2023

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din iun. 2023)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (până în iun. 2023)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună de control parlamentar specializat al Europol (din noi. 2023)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 

Biroul parlamentar:
  1. Zalau, Piata Iuliu Maniu nr. 9, jud. Salaj
  2. Simleul Silvaniei, Str. 1 Decembrie 1918, jud. Zalau
  3. Jibou, Str. Libertatii nr. 43, jud. Zalau