Vasile CÎTEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Secretar - din feb. 2021

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (din mar. 2021)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (din feb. 2022)
Comisia pentru tineret și sport - Vicepreședinte
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (până în mar. 2021)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 

Biroul parlamentar:
Iasi, Bdul Nicolae Iorga nr. 35, bl. N1, sc. B, parter, jud. Iasi