Dumitru COARNĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în apr. 2022
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din apr. 2022
 - până în iun. 2023
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - din iun. 2023
 - până în feb. 2024
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2024

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în apr. 2022
Deputați neafiliați - din apr. 2022
 - până în iun. 2023
Grupul parlamentar AUR - din iun. 2023
 - până în feb. 2024
Deputați neafiliați - din feb. 2024

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (din feb. 2022)
Comisia pentru muncă și protecție socială (mar. 2022 - apr. 2023)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în feb. 2022) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 

Biroul parlamentar:
    Oltenita, Str. Argesului nr. 82, bl. 32, sc. A, jud. Calarasi

Oltenita, Str. Argesului nr. 82, bl. 32, sc. A, jud. Calarasi