Structuri parlamentare comune
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Parlamentul României > Grupuri de prietenie > Norvegia Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei

 Functia Nume si prenume Membru Grupdin data
Presedinte -
1. Vicepreședinte Fifor Mihai-Viorel deputat PSD
2. Secretar Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati
3. Membri Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD
4.   Aelenei Dănuț deputat AUR 26 mar. 2024
5.   Anisie Monica-Cristina senator PNL
6.   Bulai Iulian deputat USR
7.   Darău Ambrozie-Irineu senator USR 26 iun. 2023
8.   Dogariu Eugen senator PSD
9.   Flucuș Dumitru deputat AUR
10.   Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR 19 dec. 2022
11.   Kocsis-Cristea Alexandru deputat Neafiliați
12.   Manta Claudiu deputat PSD
13.   Paraschiv Rodica deputat PSD
14.   Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL
15.   Prunean Alin-Costel deputat Neafiliați
16.   Pufu Vlad-Mircea senator PNL
17.   Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD
18.   Stancu Paul deputat PSD
19.   Turos Lóránd senator UDMR

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenume Membru Grupdin datapâna în data
1. Focșa Dumitru-Viorel deputat Neafiliați 19 dec. 2022 26 mar. 2024
2. Gavrilă Anamaria deputat Neafiliați 19 dec. 2022
3. Rusu Daniel-Gheorghe deputat Neafiliați 19 dec. 2022
4. Popescu Pavel deputat PNL 11 oct. 2023
5. Viașu Cosmin-Cristian senator USR 21 ian. 2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 mai 2024, 6:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro