Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2013 > 17:35 Versiunea pentru printare
Luni, 8 aprilie 2013, ora 17:35

Subiect vot: PLx 31/2012 ama.3
PL 31/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2011 pentru abrogarea și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:174 63 41 19 22 12 7 10
- voturi pentru (DA):172 62 40 19 22 12 7 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL -
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin ND DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Caloianu Mario-Ernest ND DA
27. Calotă Florică Ică PNL DA
28. Canacheu Costică PDL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cernea Remus-Florinel PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Cioată Cezar ND DA
35. Ciobanu Gheorghe PSD DA
36. Ciobanu Liliana ND DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
40. Ciuhodaru Tudor ND DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Codîrlă Liviu ND DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristea Victor PSD DA
45. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
46. Culețu Dănuț PDL DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Daea Petre PSD DA
49. Dalca Ștefan-Petru ND DA
50. Dascălu Constantin PDL DA
51. Delureanu Virgil PSD DA
52. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
53. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
54. Dima Toader PSD DA
55. Diniță Ion ALDE DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Doboș Anton PNL DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrinescu Traian PNL DA
60. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
61. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
62. Dragomir Maria ND DA
63. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
64. Dumbrăvanu Paul PNL DA
65. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
66. Emacu Gheorghe PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fejér László-Ődőn UDMR DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Fonta Nuțu ND DA
71. Galan Constantin PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Tinel PDL DA
75. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
76. Giurescu Dinu ALDE DA
77. Gudu Vasile PDL DA
78. Guran Virgil PNL DA
79. Gust Băloșin Florentin PSD DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Harbuz Liviu PSD DA
82. Hellvig Eduard Raul PNL DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Hulea Ioan ND DA
86. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
87. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iane Daniel PNL DA
90. Ionescu Aurelian ALDE DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
95. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Man Mircea PDL DA
98. Manda Iulian Claudiu PSD DA
99. Marcoci Vlad PSD DA
100. Marcu Viorica PNL DA
101. Markó Attila-Gabor UDMR DA
102. Marocico Ion Minoritati DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
106. Mihai Aurelian ND DA
107. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mincă Liliana ND DA
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocioalcă Ion PSD DA
112. Mocioi Niculina ND DA
113. Moisii Constantin ND DA
114. Moldovan Ioan ALDE DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Negruț Cornelia ALDE DA
119. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
120. Nicolae Florian PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Niculescu Dumitru ND DA
123. Niță Emil PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oajdea Daniel Vasile ND DA
126. Ochi Ion PSD DA
127. Palașcă Viorel PNL DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pârgaru Ion PNL DA
130. Petrea Dorin Silviu PSD DA
131. Popa Octavian-Marius PNL DA
132. Popeangă Vasile PSD DA
133. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
134. Răducanu Ion PSD DA
135. Rădulescu Constantin PSD DA
136. Rădulescu Romeo PDL DA
137. Rățoi Neculai PSD DA
138. Roman Cristian-Constantin PDL DA
139. Roman Gheorghe PSD DA
140. Roșca Lucreția PSD DA
141. Rotaru Răzvan ND DA
142. Rușanu Dan Radu PNL DA
143. Scarlat George PNL DA
144. Secară Florin Mihail PDL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
147. Simedru Dan Coriolan PNL DA
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Stănescu Alexandru PSD DA
150. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
151. Stragea Sorin Constantin PSD -
152. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
153. Szabó Ödön UDMR DA
154. Șimon Gheorghe PSD DA
155. Ștefan Viorel PSD DA
156. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
157. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
158. Tămâian Ioan PNL DA
159. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
160. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
161. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
162. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Toader Mircea-Nicu PDL DA
165. Traicu Rodin PSD DA
166. Udriște Gheorghe PDL DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Varga Vasile PNL DA
169. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
170. Vladu Iulian PDL DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Weber Mihai PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
174. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 19 mai 2024, 8:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro