Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2013 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 23 septembrie 2013, ora 16:54

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 235/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.41/2013 privind reglementarea unor măsuri financiare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:164 66 30 18 15 10 11 9 5
- voturi pentru (DA):48 2 - 18 14 10 - - 4
- voturi împotrivă (NU):114 63 30 - - - 11 9 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Avram Marian PSD NU
9. Balan Ioan PDL DA
10. Bălan Ion PSD NU
11. Birchall Ana PSD NU
12. Blănariu Valentin ND DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bode Lucian Nicolae PDL DA
15. Boghicevici Claudia PDL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Bucur Constantin-Alin - DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Burlacu Ștefan ND DA
22. Calimente Mihăiță PNL NU
23. Caloianu Mario-Ernest ND DA
24. Canacheu Costică PDL DA
25. Călin Ion PSD NU
26. Cernea Remus-Florinel - DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chiriță Dumitru PSD NU
29. Ciobanu Liliana ND DA
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
33. Ciuhodaru Tudor ND DA
34. Ciurariu Florin PNL NU
35. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
36. Costin Gheorghe PNL NU
37. Crăciunescu Grigore PNL NU
38. Cristea Victor PSD NU
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
40. Culețu Dănuț PDL DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dalca Ștefan-Petru ND DA
43. Deaconu Mihai ND DA
44. Delureanu Virgil PSD NU
45. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
46. Diaconu Mihai-Bogdan PSD NU
47. Dima Toader PSD NU
48. Diniță Ion ALDE NU
49. Dobre Mircea-Titus PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL NU
51. Dobrinescu Traian PNL NU
52. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
53. Dragomir Viorel Marian PSD NU
54. Drăghici Sonia-Maria PSD -
55. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
56. Dumbrăvanu Paul PNL NU
57. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
58. Emacu Gheorghe PSD NU
59. Fejér László-Ődőn UDMR DA
60. Florea Daniel PSD NU
61. Fonta Nuțu ND DA
62. Frăticiu Gheorghe PSD NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
65. Geantă Florian Daniel PDL DA
66. Gheorghe Tinel PDL DA
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
68. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
69. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
70. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
71. Grama Horia PSD NU
72. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
73. Grosaru Mircea Minoritati NU
74. Gudu Vasile PDL DA
75. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
76. Guran Virgil PNL NU
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
78. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Intotero Natalia-Elena PSD NU
81. Ionescu Aurelian ALDE NU
82. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Kereskényi Gábor UDMR DA
85. Korodi Attila UDMR DA
86. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
87. Longher Ghervazen Minoritati NU
88. Lubanovici Mircea PDL DA
89. Manolescu Oana Minoritati NU
90. Marcoci Vlad PSD NU
91. Marcu Nicu PNL NU
92. Marcu Viorica PNL NU
93. Marian Ion Cristinel - NU
94. Marin Gheorghe PSD NU
95. Markó Attila-Gabor UDMR DA
96. Marocico Ion Minoritati NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Mihai Aurelian - DA
100. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
101. Mircovici Niculae Minoritati NU
102. Mitrea Manuela PSD NU
103. Mocanu Vasile PSD NU
104. Mocioi Niculina ND -
105. Moldovan Ioan ALDE NU
106. Munteanu Ioan PSD NU
107. Nassar Rodica PSD NU
108. Neacșu Marian PSD NU
109. Necula Cosmin PSD NU
110. Nichita Cristina PSD NU
111. Nicolae Alexandri PNL NU
112. Nicolae Florian PSD NU
113. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
114. Niculescu Dumitru ND DA
115. Nistor Laurențiu PSD NU
116. Nistor Marioara ND DA
117. Palăr Ionel PNL NU
118. Pambuccian Varujan Minoritati NU
119. Pană Adriana-Doina PSD NU
120. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
121. Peia Ninel PSD NU
122. Petrea Dorin Silviu PSD NU
123. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
125. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
126. Răducanu Ion PSD NU
127. Rățoi Neculai PSD NU
128. Roșca Lucreția PSD NU
129. Rusu Valentin PNL NU
130. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
131. Scarlat George PNL NU
132. Sefer Cristian-George ND DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Stan Ion PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD NU
137. Stănescu Alexandru PSD NU
138. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
139. Stragea Sorin Constantin PSD NU
140. Szabó Ödön UDMR DA
141. Șimon Gheorghe PSD NU
142. Șoptică Costel PNL NU
143. Șova Lucian PSD NU
144. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
145. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
146. Tabugan Ion PSD NU
147. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
148. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
149. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
150. Tiuch Cătălin PSD NU
151. Tîlvăr Angel PSD NU
152. Toader Mircea-Nicu PDL DA
153. Traicu Rodin PSD NU
154. Tudorache Daniel PSD NU
155. Tudorie Violeta PSD NU
156. Turcan Raluca PDL DA
157. Udriște Gheorghe PDL DA
158. Vainer Aurel Minoritati NU
159. Vladu Iulian PDL DA
160. Vlădoiu Aurel PSD NU
161. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
162. Weber Mihai PSD NU
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
164. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 iunie 2024, 21:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro