Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2013 > 17:20 Versiunea pentru printare
Luni, 23 septembrie 2013, ora 17:20

Subiect vot: PL 266/2013 amr.1
PL 266/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.40/2013 pentru finanțarea Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Microbiologie și Imunologie " Cantacuzino" în vederea realizării Planului national de intervenție pentru prevenirea îmbolnăvirii în masă a populației generate de epidemii și pandemii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:147 53 27 18 13 11 12 6 7
- voturi pentru (DA):39 3 1 18 13 - - - 4
- voturi împotrivă (NU):97 47 25 - - 8 9 6 2
- abțineri:7 1 - - - 3 3 - -
- nu au votat:4 2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati Abținere
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Avram Marian PSD DA
8. Babuș Radu PSD NU
9. Bălan Ion PSD NU
10. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
11. Blănariu Valentin ND DA
12. Bode Lucian Nicolae PDL DA
13. Boghicevici Claudia PDL DA
14. Bónis István UDMR NU
15. Bucur Constantin-Alin - -
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Caloianu Mario-Ernest ND DA
20. Canacheu Costică PDL DA
21. Călin Ion PSD NU
22. Cernea Remus-Florinel - DA
23. Cherecheș Florica PNL NU
24. Ciobanu Liliana ND DA
25. Ciocan Dan PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor ND DA
28. Costin Gheorghe PNL NU
29. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
30. Cristea Aurelia PSD NU
31. Cristea Victor PSD NU
32. Cristian Horia PNL NU
33. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
34. Culețu Dănuț PDL DA
35. Cupă Ion PNL NU
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dalca Ștefan-Petru ND DA
38. Dascălu Constantin PDL DA
39. Deaconu Mihai ND DA
40. Delureanu Virgil PSD NU
41. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
42. Dima Toader PSD DA
43. Diniță Ion ALDE NU
44. Dobre Mircea-Titus PSD NU
45. Dobre Victor Paul PNL NU
46. Dobrinescu Traian PNL NU
47. Dragomir Gheorghe PNL NU
48. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
49. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
50. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
51. Emacu Gheorghe PSD NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Fejér László-Ődőn UDMR NU
54. Frăticiu Gheorghe PSD NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
57. Geantă Florian Daniel PDL DA
58. Gerea Andrei Dominic PNL NU
59. Gheorghe Tinel PDL DA
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
61. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
62. Grama Horia PSD NU
63. Grosaru Mircea Minoritati NU
64. Gudu Vasile PDL DA
65. Guran Virgil PNL -
66. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
67. Harbuz Liviu PSD NU
68. Horga Vasile PNL NU
69. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
70. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
71. Ionescu Aurelian ALDE NU
72. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Kerekes Károly UDMR Abținere
75. Kereskényi Gábor UDMR NU
76. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
77. Longher Ghervazen Minoritati NU
78. Lubanovici Mircea PDL DA
79. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
80. Manolescu Oana Minoritati Abținere
81. Marcu Nicu PNL NU
82. Marcu Viorica PNL NU
83. Marian Ion Cristinel - NU
84. Markó Attila-Gabor UDMR NU
85. Marocico Ion Minoritati NU
86. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
87. Máté András-Levente UDMR NU
88. Mihai Aurelian - NU
89. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
90. Mincă Liliana ND DA
91. Mircovici Niculae Minoritati NU
92. Mitrea Manuela PSD NU
93. Mocanu Vasile PSD NU
94. Mocioi Niculina ND DA
95. Moisii Constantin ND DA
96. Moldovan Ioan ALDE NU
97. Moldovan Iosif UDMR NU
98. Munteanu Ioan PSD -
99. Nassar Rodica PSD NU
100. Neacșu Marian PSD NU
101. Necula Cosmin PSD NU
102. Negruț Clement - DA
103. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
104. Nichita Cristina PSD NU
105. Nicolae Alexandri PNL NU
106. Nicolae Florian PSD NU
107. Nistor Marioara ND DA
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Palăr Ionel PNL NU
110. Pambuccian Varujan Minoritati NU
111. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
112. Peia Ninel PSD NU
113. Petrea Dorin Silviu PSD NU
114. Petric Octavian PSD NU
115. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
116. Răducanu Ion PSD NU
117. Rățoi Neculai PSD NU
118. Roman Cristian-Constantin PDL DA
119. Roșca Lucreția PSD NU
120. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
121. Seres Dénes UDMR NU
122. Smarandache Miron Alexandru ND DA
123. Solomon Adrian PSD NU
124. Stan Ion PSD DA
125. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
126. Stănescu Alexandru PSD NU
127. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
128. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
129. Stragea Sorin Constantin PSD NU
130. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
131. Surdu Raluca PNL NU
132. Șimon Gheorghe PSD NU
133. Șova Lucian PSD NU
134. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
135. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
136. Tiuch Cătălin PSD NU
137. Toader Mircea-Nicu PDL DA
138. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
139. Traicu Rodin PSD NU
140. Turcan Raluca PDL DA
141. Udriște Gheorghe PDL DA
142. Vainer Aurel Minoritati NU
143. Vladu Iulian PDL DA
144. Vlădoiu Aurel PSD NU
145. Vulpescu Ioan PSD -
146. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 iunie 2024, 4:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro