Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.05.2017 > 17:07 Versiunea pentru printare
Luni, 22 mai 2017, ora 17:07

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 140/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 91/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 39/2005 privind cinematografia, precum și pentru stabilirea unor măsuri în domeniul cinematografiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:131 60 18 23 12 5 4 9
- voturi pentru (DA):30 3 2 23 - 1 1 -
- voturi împotrivă (NU):101 57 16 - 12 4 3 9
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Bende Sándor UDMR NU
8. Benedek Zacharie UDMR NU
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Benkő Erika UDMR NU
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bran-Voinea Ioana PSD NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Cherecheș Viorica PNL NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cobuz Maricela PSD NU
29. Cocoș Vasile PSD NU
30. Cosma Lavinia-Corina USR DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR NU
32. Csoma Botond UDMR NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dan Nicușor Daniel USR DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Drulă Cătălin USR DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Farago Petru UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL NU
44. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Furic Iarco Minoritati NU
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
48. Gavrilă Camelia PSD DA
49. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
53. Ghinea Cristian USR DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
55. Huncă Mihaela PSD NU
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ioniță Antoneta PNL NU
59. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
60. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
61. Longher Victoria Minoritati NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL NU
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Macovei Silviu Nicu PSD NU
67. Manole Petre-Florin PSD NU
68. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
69. Mînzatu Roxana PSD NU
70. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
72. Movilă Petru PMP NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Niță Mihai ALDE DA
79. Niță Nicu PSD NU
80. Olar Corneliu PNL NU
81. Oteșanu Daniela PSD NU
82. Pană Adriana-Doina PSD NU
83. Pașcan Emil-Marius PMP NU
84. Pau Radu - Adrian PSD NU
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
86. Pop Andrei PSD NU
87. Pop Georgian PSD NU
88. Pop Rareș Tudor USR DA
89. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
90. Popescu Pavel PNL NU
91. Presură Alexandra PSD NU
92. Prună Cristina-Mădălina USR DA
93. Radu Anișoara PSD NU
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
97. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
98. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
99. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
100. Seres Dénes UDMR NU
101. Simion Lucian-Eduard PSD NU
102. Simionca Ionuț PMP DA
103. Simonis Alfred - Robert PSD NU
104. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
105. Solomon Adrian PSD NU
106. Spânu Ion PSD NU
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
108. Stancu Florinel PSD NU
109. Stănescu Alexandru PSD NU
110. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
111. Suciu Matei PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Szabó Ödön UDMR NU
114. Șarapatin Elvira PSD NU
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
117. Toma Ilie PSD NU
118. Turcan Raluca PNL NU
119. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
120. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
121. Varga Vasile PNL NU
122. Vass Levente UDMR NU
123. Velcea Nicolae PSD NU
124. Vexler Silviu Minoritati NU
125. Vișan George-Gabriel PSD NU
126. Vîrză Mihăiță PSD NU
127. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
128. Vlase Petru Gabriel PSD NU
129. Zainea Cornel USR DA
130. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro