Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.05.2017 > 16:11 Versiunea pentru printare
Luni, 29 mai 2017, ora 16:11

Subiect vot: Modificare ordine de zi - PL-x 267/2016 de la nr. crt. 124 - la nr. crt. 2 pe ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:137 80 16 22 - 5 6 8
- voturi pentru (DA):107 79 16 - - 5 6 1
- voturi împotrivă (NU):29 - - 22 - - - 7
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Badea Leonardo PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PMP DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Bran-Voinea Ioana PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Viorica PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Lavinia-Corina USR NU
32. Cristache Cătălin PMP DA
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Drulă Cătălin USR NU
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD Abținere
44. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
45. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
46. Ghinea Cristian USR NU
47. Halici Nicușor PSD DA
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Huncă Mihaela PSD DA
52. Iancu Iulian PSD DA
53. Ibram Iusein Minoritati NU
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Ion Stelian-Cristian USR NU
56. Ioniță Antoneta PNL DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Longher Victoria Minoritati NU
61. Mareș Mara PNL DA
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
64. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
65. Mihalescul Dumitru PNL DA
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
73. Neagu Nicolae PNL DA
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Olteanu Daniel PNL DA
80. Oprea Dumitru PNL DA
81. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Pașcan Emil-Marius PMP DA
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
89. Pop Rareș Tudor USR NU
90. Popa Florin PSD DA
91. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
92. Presură Alexandra PSD DA
93. Prună Cristina-Mădălina USR NU
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Rădulescu Alexandru PSD DA
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
101. Roman Florin-Claudiu PNL DA
102. Roșca Lucreția PSD DA
103. Sefer Cristian-George PMP DA
104. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
105. Simion Lucian-Eduard PSD DA
106. Simionca Ionuț PMP DA
107. Simonis Alfred - Robert PSD DA
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
109. Spânu Ion PSD DA
110. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
111. Stancu Florinel PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
114. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
115. Șimon Gheorghe PSD DA
116. Șișcu George PNL DA
117. Șotcan Theodora PSD DA
118. Șovăială Constantin PNL DA
119. Ștefan Corneliu PSD DA
120. Tabugan Ion PMP DA
121. Terea Ioan PSD DA
122. Todor Adrian PSD DA
123. Toma Ilie PSD DA
124. Tripa Florin-Dan PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilică Radu Costin PSD DA
129. Văcaru Alin Vasile PSD DA
130. Velcea Nicolae PSD DA
131. Vexler Silviu Minoritati NU
132. Vișan George-Gabriel PSD DA
133. Vîrză Mihăiță PSD DA
134. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
135. Vlase Petru Gabriel PSD DA
136. Zainea Cornel USR NU
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 12:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro