Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2017 > 16:28 Versiunea pentru printare
Marți, 6 iunie 2017, ora 16:28

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 270/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2005 privind protecția mediului, precum și pentru modificarea art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.32/2015 privind înființarea Gărzilor forestiere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 86 29 19 10 4 4 10 1
- voturi pentru (DA):143 86 29 - 9 4 4 10 1
- voturi împotrivă (NU):19 - - 19 - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Banias Mircea Marius - DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bran-Voinea Ioana PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Cherecheș Viorica PNL DA
35. Chichirău Cosette-Paula USR NU
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Chiriță Dumitru PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dehelean Silviu USR NU
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Gheorghiu Bogdan PNL DA
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huncă Mihaela PSD DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR NU
77. Ioniță Antoneta PNL DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Mareș Mara PNL DA
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
91. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
92. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
100. Nicolae Andrei PSD DA
101. Niță Nicu PSD DA
102. Olteanu Daniel PNL DA
103. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
104. Oros Nechita-Adrian PNL DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Paraschiv Rodica PSD DA
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Pau Radu - Adrian PSD DA
109. Păle Dănuț PSD DA
110. Petrea Gabriel PSD DA
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
112. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
113. Pop Andrei PSD DA
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
117. Popescu Pavel PNL DA
118. Presură Alexandra PSD DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR NU
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL DA
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
129. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
130. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Simionca Ionuț PMP DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
135. Spânu Ion PSD DA
136. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
137. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stănescu Alexandru PSD DA
140. Suciu Matei PSD DA
141. Șarapatin Elvira PSD DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șișcu George PNL DA
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Tîlvăr Angel PSD DA
149. Todor Adrian PSD DA
150. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tripa Florin-Dan PSD DA
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
155. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
156. Vasilică Radu Costin PSD DA
157. Velcea Nicolae PSD DA
158. Vișan George-Gabriel PSD DA
159. Vîrză Mihăiță PSD DA
160. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
161. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
162. Zainea Cornel USR NU
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro