Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:49

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:152 69 31 21 11 8 5 4 3
- voturi pentru (DA):58 - 30 21 - - 4 2 1
- voturi împotrivă (NU):80 69 - - - 7 1 2 1
- abțineri:14 - 1 - 11 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR Abținere
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Banias Mircea Marius - Abținere
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR Abținere
13. Benedek Zacharie UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Cristache Cătălin PMP NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
37. Csoma Botond UDMR Abținere
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Gavrilă Camelia PSD NU
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Ghinea Cristian USR DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
65. Huncă Mihaela PSD NU
66. Iancu Iulian PSD NU
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Iordache Florin PSD NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Lazăr Sorin PSD NU
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
73. Lovin Dumitru ALDE NU
74. Lungu Tudorița PNL DA
75. Lupașcu Costel PSD NU
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Macovei Silviu Nicu PSD NU
78. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
79. Mareș Mara PNL DA
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
83. Mînzatu Roxana PSD NU
84. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Movilă Petru PMP DA
87. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nicolae Andrei PSD NU
91. Niță Nicu PSD NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Olar Corneliu PNL DA
94. Olteanu Daniel - NU
95. Oprea Dumitru PNL DA
96. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
97. Oteșanu Daniela PSD NU
98. Paraschiv Rodica PSD NU
99. Pașcan Emil-Marius PMP DA
100. Păle Dănuț PSD NU
101. Petrea Gabriel PSD NU
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
103. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
104. Pop Georgian PSD NU
105. Pop Rareș Tudor USR DA
106. Popa Florin PSD NU
107. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
108. Popescu Pavel PNL DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Anișoara PSD NU
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
115. Răduț Violeta PSD NU
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
117. Roman Ioan Sorin PSD NU
118. Romanescu Cristinel PNL DA
119. Roșca Lucreția PSD NU
120. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
121. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
122. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
123. Seres Dénes UDMR Abținere
124. Simion Lucian-Eduard PSD NU
125. Simonis Alfred - Robert PSD NU
126. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
128. Spânu Ion PSD NU
129. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
130. Stancu Florinel PSD NU
131. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
132. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
133. Șarapatin Elvira PSD NU
134. Șotcan Theodora PSD NU
135. Șovăială Constantin PNL DA
136. Ștefan Ion PNL DA
137. Tabugan Ion ALDE NU
138. Teiș Alina PSD NU
139. Terea Ioan PSD NU
140. Tîlvăr Angel PSD NU
141. Toma Ilie PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Tudose Mihai PSD NU
144. Turcan Raluca PNL DA
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
146. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
147. Varga Vasile PNL Abținere
148. Velcea Nicolae PSD NU
149. Vexler Silviu Minoritati NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
152. Zainea Cornel USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 2:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro