Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:51

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:154 72 29 21 11 9 4 4 4
- voturi pentru (DA):60 3 28 21 - - 4 2 2
- voturi împotrivă (NU):81 69 1 - - 8 - 2 1
- abțineri:13 - - - 11 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR Abținere
4. Apjok Norbert UDMR Abținere
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR Abținere
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Cristache Cătălin PMP DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
37. Csoma Botond UDMR Abținere
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drulă Cătălin USR DA
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Ghinea Cristian USR DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
65. Huncă Mihaela PSD NU
66. Iancu Iulian PSD NU
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Iordache Florin PSD NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Lazăr Sorin PSD NU
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
73. Lovin Dumitru ALDE NU
74. Lungu Tudorița PNL DA
75. Lupașcu Costel PSD NU
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Macovei Silviu Nicu PSD NU
78. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
79. Mareș Mara PNL DA
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
82. Mînzatu Roxana PSD NU
83. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
84. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
85. Movilă Petru PMP DA
86. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neață Eugen PSD NU
89. Nicolae Andrei PSD NU
90. Nistor Laurențiu PSD NU
91. Niță Nicu PSD NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Olar Corneliu PNL NU
94. Olteanu Daniel - NU
95. Oprea Dumitru PNL DA
96. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
97. Oteșanu Daniela PSD NU
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Paraschiv Rodica PSD NU
100. Păle Dănuț PSD NU
101. Petrea Gabriel PSD DA
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
103. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
104. Pop Rareș Tudor USR DA
105. Popa Florin PSD NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Pavel PNL DA
108. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Radu Anișoara PSD NU
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
113. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
114. Răduț Violeta PSD NU
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
116. Roman Ioan Sorin PSD NU
117. Romanescu Cristinel PNL DA
118. Roșca Lucreția PSD NU
119. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
120. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
121. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
122. Seres Dénes UDMR Abținere
123. Simion Lucian-Eduard PSD NU
124. Simonis Alfred - Robert PSD NU
125. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
126. Spânu Ion PSD NU
127. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
128. Stancu Florinel PSD NU
129. Suciu Matei PSD NU
130. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
132. Szabó Ödön UDMR Abținere
133. Șarapatin Elvira PSD NU
134. Șotcan Theodora PSD NU
135. Șovăială Constantin PNL DA
136. Ștefan Ion PNL DA
137. Tabugan Ion ALDE NU
138. Teiș Alina PSD NU
139. Terea Ioan PSD NU
140. Tîlvăr Angel PSD NU
141. Toma Ilie PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Tudose Mihai PSD NU
144. Turcan Raluca PNL DA
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
146. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
147. Varga Vasile PNL DA
148. Velcea Nicolae PSD NU
149. Vîrză Mihăiță PSD NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vlase Petru Gabriel PSD DA
152. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
154. Zainea Cornel USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 10:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro