Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:52

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:152 75 29 18 10 9 4 3 4
- voturi pentru (DA):58 1 29 18 2 - 4 2 2
- voturi împotrivă (NU):92 74 - - 8 8 - 1 1
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Cristache Cătălin PMP DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Gavrilă Camelia PSD NU
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD NU
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Ghinea Cristian USR DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
64. Huncă Mihaela PSD NU
65. Iancu Iulian PSD NU
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
67. Iordache Florin PSD NU
68. Itu Cornel PSD NU
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
70. Lazăr Sorin PSD NU
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
72. Lovin Dumitru ALDE NU
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD NU
75. Lupescu Dumitru USR DA
76. Macovei Silviu Nicu PSD NU
77. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
78. Mareș Mara PNL DA
79. Marica Petru-Sorin PSD NU
80. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
81. Mînzatu Roxana PSD NU
82. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Movilă Petru PMP DA
85. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
87. Neață Eugen PSD NU
88. Nicolae Andrei PSD NU
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Olteanu Daniel - NU
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
96. Oteșanu Daniela PSD NU
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Paraschiv Rodica PSD NU
99. Păle Dănuț PSD NU
100. Petrea Gabriel PSD NU
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
102. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
103. Pop Rareș Tudor USR DA
104. Popa Florin PSD NU
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Radu Anișoara PSD NU
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
109. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
110. Rădulescu Alexandru PSD NU
111. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
112. Răduț Violeta PSD NU
113. Roman Ioan Sorin PSD NU
114. Romanescu Cristinel PNL DA
115. Roșca Lucreția PSD NU
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
117. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
118. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
119. Seres Dénes UDMR NU
120. Simion Lucian-Eduard PSD NU
121. Simonis Alfred - Robert PSD NU
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
123. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
124. Spânu Ion PSD NU
125. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
126. Stancu Florinel PSD NU
127. Suciu Matei PSD NU
128. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
129. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
130. Szabó Ödön UDMR NU
131. Șarapatin Elvira PSD NU
132. Șotcan Theodora PSD NU
133. Șovăială Constantin PNL DA
134. Ștefan Corneliu PSD NU
135. Tabugan Ion ALDE NU
136. Teiș Alina PSD NU
137. Terea Ioan PSD NU
138. Tîlvăr Angel PSD NU
139. Toma Ilie PSD NU
140. Tudor Beatrice PSD NU
141. Tudose Mihai PSD NU
142. Turcan Raluca PNL DA
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
144. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
145. Varga Vasile PNL DA
146. Velcea Nicolae PSD NU
147. Vîrză Mihăiță PSD NU
148. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
149. Vlase Petru Gabriel PSD DA
150. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
152. Zainea Cornel USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 2:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro