Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:54

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 75 30 19 10 8 7 5 4
- voturi pentru (DA):59 - 30 19 - - 7 1 2
- voturi împotrivă (NU):97 75 - - 10 8 - 4 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Banias Mircea Marius - -
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Cristache Cătălin PMP DA
35. Csép Éva-Andrea UDMR NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Ghilea Găvrilă PNL DA
57. Ghinea Cristian USR DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
63. Huncă Mihaela PSD NU
64. Iancu Iulian PSD NU
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
66. Iordache Florin PSD NU
67. Itu Cornel PSD NU
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Lazăr Sorin PSD NU
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Lovin Dumitru ALDE NU
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupașcu Costel PSD NU
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD NU
76. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
77. Mareș Mara PNL DA
78. Marica Petru-Sorin PSD NU
79. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
80. Mînzatu Roxana PSD NU
81. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
83. Movilă Petru PMP DA
84. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
86. Neață Eugen PSD NU
87. Nicolae Andrei PSD NU
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Niță Nicu PSD NU
90. Nosa Iuliu PSD NU
91. Olteanu Daniel - Abținere
92. Oprea Dumitru PNL DA
93. Oteșanu Daniela PSD NU
94. Pambuccian Varujan Minoritati DA
95. Paraschiv Rodica PSD NU
96. Pașcan Emil-Marius PMP DA
97. Păle Dănuț PSD NU
98. Petrea Gabriel PSD NU
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
100. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
101. Pop Georgian PSD NU
102. Pop Rareș Tudor USR DA
103. Popa Florin PSD NU
104. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
105. Popescu Pavel PNL DA
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
107. Prună Cristina-Mădălina USR DA
108. Radu Anișoara PSD NU
109. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
110. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
111. Rădulescu Alexandru PSD NU
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
113. Răduț Violeta PSD NU
114. Roman Ioan Sorin PSD NU
115. Romanescu Cristinel PNL DA
116. Roșca Lucreția PSD NU
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
118. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
119. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
120. Seres Dénes UDMR NU
121. Simion Lucian-Eduard PSD NU
122. Simionca Ionuț PMP DA
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
125. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
126. Spânu Ion PSD NU
127. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
128. Stancu Florinel PSD NU
129. Suciu Matei PSD NU
130. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
131. Szabó Ödön UDMR NU
132. Șarapatin Elvira PSD NU
133. Șișcu George PNL DA
134. Șotcan Theodora PSD NU
135. Șovăială Constantin PNL DA
136. Ștefan Corneliu PSD NU
137. Ștefan Ion PNL DA
138. Tabugan Ion ALDE NU
139. Teiș Alina PSD NU
140. Terea Ioan PSD NU
141. Tîlvăr Angel PSD NU
142. Toma Ilie PSD NU
143. Tudor Beatrice PSD NU
144. Tudose Mihai PSD NU
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
148. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
149. Varga Vasile PNL DA
150. Velcea Nicolae PSD NU
151. Vexler Silviu Minoritati NU
152. Vîrză Mihăiță PSD NU
153. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
154. Vlase Petru Gabriel PSD NU
155. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 10:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro