Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:53

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Pl-x 76/2018 - Text initial
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 75 32 19 12 8 5 4 4
- voturi pentru (DA):98 75 - - 12 7 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):59 - 32 19 - - 5 - 3
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Banias Mircea Marius - Abținere
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Cherecheș Viorica PNL NU
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dobre Victor Paul PNL NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
47. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
48. Drulă Cătălin USR NU
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL NU
60. Ghinea Cristian USR NU
61. Giugea Nicolae PNL NU
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Gudu Vasile PNL NU
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PSD DA
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL NU
76. Lupașcu Costel PSD DA
77. Lupescu Dumitru USR NU
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Mareș Mara PNL NU
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Mînzatu Roxana PSD DA
84. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
86. Movilă Petru PMP NU
87. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL NU
95. Olteanu Daniel - NU
96. Oprea Dumitru PNL NU
97. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Pambuccian Varujan Minoritati DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Petrea Gabriel PSD DA
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
104. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
105. Pop Rareș Tudor USR NU
106. Popa Florin PSD DA
107. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
108. Popescu Pavel PNL NU
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
110. Prună Cristina-Mădălina USR NU
111. Radu Anișoara PSD DA
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
114. Rădulescu Alexandru PSD DA
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Roman Ioan Sorin PSD DA
118. Romanescu Cristinel PNL NU
119. Roșca Lucreția PSD DA
120. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
121. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
122. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
123. Seres Dénes UDMR DA
124. Simion Lucian-Eduard PSD DA
125. Simionca Ionuț PMP NU
126. Simonis Alfred - Robert PSD DA
127. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
129. Spânu Ion PSD DA
130. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
131. Stancu Florinel PSD DA
132. Suciu Matei PSD DA
133. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șarapatin Elvira PSD DA
137. Șișcu George PNL NU
138. Șotcan Theodora PSD DA
139. Șovăială Constantin PNL NU
140. Ștefan Corneliu PSD DA
141. Ștefan Ion PNL NU
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tudor Beatrice PSD DA
147. Tudose Mihai PSD DA
148. Turcan Raluca PNL NU
149. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Varga Vasile PNL NU
152. Velcea Nicolae PSD DA
153. Vexler Silviu Minoritati DA
154. Vîrză Mihăiță PSD DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
156. Vlase Petru Gabriel PSD DA
157. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Zainea Cornel USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 12:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro