Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.06.2018 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iunie 2018, ora 10:57

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins
PL 76/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr. 554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 76 32 20 11 9 5 4 3
- voturi pentru (DA):59 - 32 20 - 1 5 - 1
- voturi împotrivă (NU):90 76 - - 2 8 - 3 1
- abțineri:11 - - - 9 - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR Abținere
5. Apjok Norbert UDMR Abținere
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Banias Mircea Marius - Abținere
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Cristache Cătălin PMP DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
39. Csoma Botond UDMR Abținere
40. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dunava Costel Neculai PSD NU
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Georgescu Nicolae PSD NU
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Ghinea Cristian USR DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
63. Gudu Vasile PNL DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
66. Huncă Mihaela PSD NU
67. Iancu Iulian PSD NU
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
69. Ioniță Antoneta PNL DA
70. Iordache Florin PSD NU
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Lazăr Sorin PSD NU
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Lovin Dumitru ALDE NU
75. Lungu Tudorița PNL DA
76. Lupașcu Costel PSD NU
77. Lupescu Dumitru USR DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD NU
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
80. Mareș Mara PNL DA
81. Marica Petru-Sorin PSD NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
83. Mînzatu Roxana PSD NU
84. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
85. Mușoiu Ștefan PSD NU
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
87. Neață Eugen PSD NU
88. Nicolae Andrei PSD NU
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Olteanu Daniel - NU
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
96. Oteșanu Daniela PSD NU
97. Palăr Ionel PNL DA
98. Paraschiv Rodica PSD NU
99. Păle Dănuț PSD NU
100. Petrea Gabriel PSD NU
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
102. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
103. Pop Georgian PSD NU
104. Pop Rareș Tudor USR DA
105. Popa Florin PSD NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Pavel PNL DA
108. Presură Alexandra PSD NU
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Anișoara PSD NU
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
114. Rădulescu Alexandru PSD NU
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD NU
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
118. Roman Ioan Sorin PSD NU
119. Romanescu Cristinel PNL DA
120. Roșca Lucreția PSD NU
121. Rotaru Alexandru PSD NU
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
123. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
124. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
125. Seres Dénes UDMR Abținere
126. Simion Lucian-Eduard PSD NU
127. Simionca Ionuț PMP DA
128. Simonis Alfred - Robert PSD NU
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
131. Stancu Florinel PSD NU
132. Suciu Matei PSD NU
133. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
135. Șarapatin Elvira PSD NU
136. Șișcu George PNL DA
137. Șotcan Theodora PSD NU
138. Șovăială Constantin PNL DA
139. Ștefan Corneliu PSD NU
140. Ștefan Ion PNL DA
141. Tabugan Ion ALDE NU
142. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
143. Teiș Alina PSD NU
144. Terea Ioan PSD NU
145. Tîlvăr Angel PSD NU
146. Todor Adrian PSD NU
147. Toma Ilie PSD NU
148. Tudor Beatrice PSD NU
149. Turcan Raluca PNL DA
150. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
152. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
153. Vexler Silviu Minoritati NU
154. Vîrză Mihăiță PSD NU
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vlase Petru Gabriel PSD NU
157. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 1:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro