Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2018 > 11:31 Versiunea pentru printare
Marți, 26 iunie 2018, ora 11:31

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:148 70 28 20 13 6 3 6 2
- voturi pentru (DA):124 70 27 - 13 6 2 6 -
- voturi împotrivă (NU):22 - 1 20 - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR NU
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Ghinea Cristian USR NU
55. Gilia Claudia PSD DA
56. Giugea Nicolae PNL DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
61. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
62. Iancu Iulian PSD DA
63. Iancu Marius-Ionel PSD DA
64. Ion Stelian-Cristian USR NU
65. Ioniță Antoneta PNL DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Jivan Luminița-Maria PSD DA
68. Korodi Attila UDMR DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Longher Victoria Minoritati DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Mînzatu Roxana PSD DA
78. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
81. Neagu Nicolae PNL DA
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
84. Nicolae Andrei PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Mihai ALDE DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Olar Corneliu PNL DA
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
94. Pau Radu - Adrian PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Pop Georgian PSD DA
101. Pop Rareș Tudor USR NU
102. Popa Florin PSD DA
103. Popescu Pavel PNL DA
104. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
105. Presură Alexandra PSD DA
106. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
107. Prună Cristina-Mădălina USR NU
108. Radu Anișoara PSD DA
109. Rădulescu Alexandru PSD DA
110. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
111. Răduț Violeta PSD DA
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
113. Roman Florin-Claudiu PNL DA
114. Roman Ioan Sorin PSD DA
115. Romanescu Cristinel PNL DA
116. Roșca Lucreția PSD DA
117. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
118. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
119. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Simionca Ionuț PMP DA
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
123. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
124. Spânu Ion PSD DA
125. Stan Viorel PSD DA
126. Stancu Florinel PSD DA
127. Stativă Irinel Ioan PSD DA
128. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
129. Suciu Matei PSD DA
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Șarapatin Elvira PSD DA
132. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
133. Șișcu George PNL DA
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Ștefan Ion PNL NU
136. Tabugan Ion ALDE DA
137. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
138. Teiș Alina PSD DA
139. Tudor Beatrice PSD DA
140. Turcan Raluca PNL DA
141. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
142. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
143. Vass Levente UDMR DA
144. Vișan George-Gabriel PSD DA
145. Vîrză Mihăiță PSD DA
146. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
147. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro