Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2018 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 noiembrie 2018, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
41
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 359/2016 Lege pentru modificarea și completarea Legii nr. 334/2006 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 126 58 22 18 13 8 16 10
- voturi pentru (DA):269 125 58 22 18 13 8 16 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran-Voinea Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus - DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian ALDE DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel ALDE DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin ALDE DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria - DA
180. Ponta Victor-Viorel - DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Mihai Valentin PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Rădulescu Alexandru PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stan Viorel PSD DA
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL DA
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion ALDE DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Terea Ioan PSD DA
243. Tîlvăr Angel PSD DA
244. Todor Adrian PSD DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Tomac Eugen PMP DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Tudor Beatrice PSD DA
250. Tudose Mihai PSD DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Văcaru Alin Vasile - Abținere
261. Velcea Nicolae PSD DA
262. Vexler Silviu Minoritati DA
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 19:49