Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.11.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 noiembrie 2018, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
7,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 544/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.59/2018 privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Formare Profesională Inițială în Sistem Dual din România
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:254 123 47 24 16 13 9 16 6
- voturi pentru (DA):154 123 - - - 13 - 16 2
- voturi împotrivă (NU):73 - 44 24 - - 2 - 3
- abțineri:27 - 3 - 16 - 7 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP Abținere
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Cristache Cătălin PMP Abținere
58. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR Abținere
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
73. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
79. Farago Petru UDMR Abținere
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gheorghe Tinel PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL NU
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Hărătău Elena PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ionescu George PNL NU
114. Ioniță Antoneta PNL NU
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Korodi Attila UDMR Abținere
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL NU
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
128. Mareș Mara PNL NU
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocanu Adrian ALDE DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Movilă Petru PMP Abținere
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL NU
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprea Dumitru PNL NU
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
170. Ponta Victor-Viorel - NU
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Rareș Tudor USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
178. Preda Cezar-Florin PNL NU
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
191. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
198. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
199. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
200. Seres Dénes UDMR Abținere
201. Simionca Ionuț PMP Abținere
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
214. Suciu Matei PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Szabó Ödön UDMR Abținere
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL NU
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL NU
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
225. Tabugan Ion ALDE DA
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Teiș Alina PSD DA
228. Terea Ioan PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL NU
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL NU
237. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vass Levente UDMR Abținere
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vîlceanu Dan PNL NU
246. Vîrză Mihăiță PSD DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
248. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR NU
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 12:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro