Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 10:08 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 10:08

Subiect vot: art.19 - amendament admis 9
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:286 108 46 16 18 8 4 7 1 49 14 6 4 5
- voturi pentru (DA):199 108 - - 18 8 - 7 - 49 - - 4 5
- voturi împotrivă (NU):85 - 46 15 - - 4 - - - 14 6 - -
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL NU
6. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
21. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL NU
29. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
34. Bodea Marius deputat PNL NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
41. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Buican Cristian deputat PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulacu Romulus senator PNL NU
47. Bulai Iulian deputat USR Abținere
48. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
49. Burciu Cristina deputat PSD DA
50. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
52. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
53. Caracota Iancu senator PNL NU
54. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
55. Căciulă Aurel deputat PSD DA
56. Călin Ion deputat PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
58. Cârciumaru Florin senator PSD DA
59. Cherecheș Florica deputat PNL NU
60. Chiriac Viorel deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
62. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
63. Ciocan Dan deputat PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
68. Cobuz Maricela deputat PSD DA
69. Cocoș Vasile deputat PSD DA
70. Codreanu Constantin deputat PMP NU
71. Corlățean Titus senator PSD DA
72. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristache Cătălin deputat PMP NU
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
79. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
80. Cupșa Ioan deputat PNL NU
81. Dehelean Silviu deputat USR NU
82. Diaconescu Renică senator PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
84. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
87. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
88. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
91. Dogariu Eugen senator PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
93. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
94. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
95. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
97. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
98. Federovici Doina Elena senator PSD DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Furtună Mirela deputat PSD DA
102. Ganea Ion senator PSD DA
103. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
105. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
106. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
107. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
108. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
109. Gherman Dumitru deputat PSD DA
110. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
111. Gilia Claudia deputat PSD DA
112. Goga Octavian deputat PSD DA
113. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
115. Gudu Vasile deputat PNL NU
116. Hadârcă Ion senator ALDE DA
117. Halici Nicușor deputat PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
119. Hărătău Elena deputat PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
123. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
124. Ilea Vasile senator PSD DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
128. Ionescu George deputat PNL NU
129. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
130. Iordache Florin deputat PSD DA
131. Iordache Virginel senator PSD DA
132. Itu Cornel deputat PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
134. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
135. Korodi Attila deputat UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
137. László Attila senator UDMR DA
138. Lazăr Sorin deputat PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
140. Longher Victoria deputat Minoritati DA
141. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
142. Lungu Dan senator USR NU
143. Lungu Tudorița deputat PNL NU
144. Lupașcu Costel deputat PSD DA
145. Lupescu Dumitru deputat USR NU
146. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
148. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
149. Manoliu Dan senator PSD DA
150. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
151. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
152. Marin Gheorghe senator PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
155. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
156. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
158. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
159. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
160. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
161. Mihu Ștefan senator PSD DA
162. Mirea Siminica senator PSD DA
163. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
164. Moga Nicolae senator PSD DA
165. Mohaci Mihai deputat PSD DA
166. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
167. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
168. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
170. Neață Eugen deputat PSD DA
171. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
172. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
173. Nicolae Andrei deputat PSD DA
174. Nicolae Șerban senator PSD DA
175. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
176. Niță Ilie senator ALDE DA
177. Niță Nicu deputat PSD DA
178. Nosa Iuliu deputat PSD DA
179. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
180. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
181. Oprea Dumitru deputat PNL NU
182. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
183. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
184. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
185. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
186. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
187. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
188. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
189. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
190. Păle Dănuț deputat PSD DA
191. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
192. Petrea Gabriel deputat PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
196. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
197. Pop Andrei deputat PSD DA
198. Popa Cornel senator PNL NU
199. Popa Florin deputat PSD DA
200. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
202. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
203. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
204. Popescu Pavel deputat PNL NU
205. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
206. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
207. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
208. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
209. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
210. Radu Anișoara deputat PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
213. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
214. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
216. Răduț Violeta deputat PSD DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
218. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
219. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
220. Roșca Lucreția deputat PSD DA
221. Rotaru Ion senator PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
223. Salan Viorel senator PSD DA
224. Savin Emanoil senator PSD DA
225. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
226. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
227. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
228. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
229. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
230. Seres Dénes deputat UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
232. Silistru Doina senator PSD DA
233. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
234. Simionca Ioan senator ALDE DA
235. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
237. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
239. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
240. Spânu Ion deputat - Abținere
241. Stan Ioan senator PSD DA
242. Stancu Florinel deputat PSD DA
243. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
244. Stănescu Paul senator PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
246. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
248. Szabó Ödön deputat UDMR DA
249. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
251. Șișcu George deputat PNL NU
252. Șotcan Theodora deputat PSD DA
253. Șova Lucian deputat PSD DA
254. Șovăială Constantin deputat PNL NU
255. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
256. Ștefan Ion deputat PNL NU
257. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
258. Tabugan Ion deputat ALDE DA
259. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
260. Teiș Alina deputat PSD DA
261. Terea Ioan deputat PSD DA
262. Todor Adrian deputat PSD DA
263. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
264. Toma Ilie deputat PSD DA
265. Toma Vasilică senator PSD DA
266. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
267. Trufin Lucian senator PSD DA
268. Tudor Beatrice deputat PSD DA
269. Turcan Raluca deputat PNL NU
270. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
271. Turos Lóránd senator UDMR DA
272. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
273. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
274. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
275. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
276. Varga Vasile deputat PNL NU
277. Vass Levente deputat UDMR DA
278. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
279. Velcea Nicolae deputat PSD DA
280. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
281. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
282. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
284. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 22:10