Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 09:57 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 09:57

Subiect vot: art.5
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:287 113 45 14 18 6 5 6 1 49 14 5 5 5 1
- voturi pentru (DA):194 111 - - 15 5 1 6 - 47 - - 5 4 -
- voturi împotrivă (NU):89 2 45 14 2 1 4 - - - 14 5 - 1 1
- abțineri:2 - - - 1 - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL NU
6. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
7. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balan Ioan deputat PNL NU
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
22. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL NU
30. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
31. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
35. Bodea Marius deputat PNL NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulacu Romulus senator PNL NU
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
50. Burciu Cristina deputat PSD DA
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
52. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
53. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
54. Căciulă Aurel deputat PSD DA
55. Călin Ion deputat PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
57. Cârciumaru Florin senator PSD DA
58. Cherecheș Florica deputat PNL NU
59. Chiriac Viorel deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
61. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
66. Cobuz Maricela deputat PSD DA
67. Cocoș Vasile deputat PSD DA
68. Codreanu Constantin deputat PMP NU
69. Corlățean Titus senator PSD -
70. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
71. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristache Cătălin deputat PMP NU
74. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
76. Csoma Botond deputat UDMR NU
77. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL NU
80. Dehelean Silviu deputat USR NU
81. Deneș Ioan senator PSD DA
82. Derzsi Ákos senator UDMR DA
83. Diaconescu Renică senator PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
88. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
89. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
94. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
98. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
99. Federovici Doina Elena senator PSD DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Ganea Ion senator PSD DA
104. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
106. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
107. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
108. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
110. Gherman Dumitru deputat PSD DA
111. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
112. Gilia Claudia deputat PSD DA
113. Goga Octavian deputat PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
115. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
117. Gudu Vasile deputat PNL NU
118. Hadârcă Ion senator ALDE DA
119. Halici Nicușor deputat PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
121. Hărătău Elena deputat PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
123. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
124. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
126. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
127. Iftimie Neculai deputat PSD DA
128. Ilea Vasile senator PSD DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
132. Ionescu George deputat PNL NU
133. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
134. Iordache Florin deputat PSD DA
135. Iordache Virginel senator PSD DA
136. Itu Cornel deputat PSD DA
137. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
138. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
139. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
140. Korodi Attila deputat UDMR DA
141. Lazăr Sorin deputat PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
143. Longher Victoria deputat Minoritati DA
144. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
145. Lungu Tudorița deputat PNL NU
146. Lupașcu Costel deputat PSD DA
147. Lupescu Dumitru deputat USR NU
148. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
150. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
151. Manoliu Dan senator PSD -
152. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
153. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
154. Marin Gheorghe senator PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR Abținere
156. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
157. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
158. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
159. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
160. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
161. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
162. Mihu Ștefan senator PSD DA
163. Mirea Siminica senator PSD DA
164. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
165. Moga Nicolae senator PSD DA
166. Mohaci Mihai deputat PSD DA
167. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
168. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
169. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
170. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
171. Neagu Nicolae deputat PNL NU
172. Neață Eugen deputat PSD DA
173. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
174. Nicolae Andrei deputat PSD DA
175. Nicolae Șerban senator PSD DA
176. Nistor Laurențiu deputat PSD NU
177. Niță Ilie senator ALDE NU
178. Niță Nicu deputat PSD DA
179. Nosa Iuliu deputat PSD DA
180. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
181. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
182. Oprea Dumitru deputat PNL NU
183. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
184. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
185. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
186. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
187. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
188. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
189. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
190. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
191. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
192. Petrea Gabriel deputat PSD DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
196. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
197. Pop Andrei deputat PSD DA
198. Popa Florin deputat PSD DA
199. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
202. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
203. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
204. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
205. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
206. Presură Alexandra deputat PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
208. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
209. Radu Anișoara deputat PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
212. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
213. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
214. Răduț Violeta deputat PSD DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
216. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
217. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
218. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
219. Roșca Lucreția deputat PSD DA
220. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
221. Rotaru Ion senator PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
223. Salan Viorel senator PSD DA
224. Savin Emanoil senator PSD DA
225. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
226. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
227. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
228. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
229. Seres Dénes deputat UDMR DA
230. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
231. Silistru Doina senator PSD DA
232. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
233. Simionca Ioan senator ALDE DA
234. Simionca Ionuț deputat PMP NU
235. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
237. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
238. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
239. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
240. Spânu Ion deputat - Abținere
241. Stan Viorel deputat PSD DA
242. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
243. Stancu Florinel deputat PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
245. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
246. Stănescu Paul senator PSD DA
247. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
248. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
249. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
251. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
252. Szabó Ödön deputat UDMR DA
253. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
254. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
255. Șișcu George deputat PNL NU
256. Șotcan Theodora deputat PSD DA
257. Șova Lucian deputat PSD DA
258. Șovăială Constantin deputat PNL NU
259. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
260. Ștefan Ion deputat PNL NU
261. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
262. Teiș Alina deputat PSD DA
263. Terea Ioan deputat PSD DA
264. Todor Adrian deputat PSD DA
265. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
266. Toma Ilie deputat PSD DA
267. Toma Vasilică senator PSD DA
268. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
269. Trufin Lucian senator PSD DA
270. Tudor Beatrice deputat PSD DA
271. Turcan Raluca deputat PNL NU
272. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
273. Turos Lóránd senator UDMR DA
274. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
275. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
276. Varga Vasile deputat PNL NU
277. Vass Levente deputat UDMR NU
278. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
279. Velcea Nicolae deputat PSD DA
280. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
281. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
282. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
284. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
285. Weber Mihai deputat PSD DA
286. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 14:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro