Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 16:36 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 16:36

Subiect vot: Anexa 3/20 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:279 102 52 15 11 9 5 6 3 45 18 2 6 4 1
- voturi pentru (DA):265 102 52 8 11 8 4 6 2 43 17 1 6 4 1
- voturi împotrivă (NU):8 - - 2 - 1 1 - - 2 1 1 - - -
- abțineri:6 - - 5 - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Arcaș Viorel senator PSD DA
13. Avram Nicolae senator PSD DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
19. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benkő Erika deputat UDMR DA
27. Bica Dănuț deputat PNL DA
28. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
32. Bodea Marius deputat PNL DA
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
35. Bontea Vlad deputat PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
38. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
39. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buican Cristian deputat PNL DA
42. Bulacu Romulus senator PNL DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
45. Burciu Cristina deputat PSD DA
46. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
49. Caracota Iancu senator PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Căciulă Aurel deputat PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
53. Cârciumaru Florin senator PSD DA
54. Cherecheș Florica deputat PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
56. Chiriac Viorel deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciocan Dan deputat PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Cocoș Vasile deputat PSD DA
62. Codreanu Constantin deputat PMP NU
63. Corlățean Titus senator PSD DA
64. Cosma Andreea deputat PSD DA
65. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
66. Crețu Gabriela senator PSD DA
67. Cristache Cătălin deputat PMP DA
68. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
69. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Csoma Botond deputat UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
74. Culeafă Mihai deputat PNL DA
75. Cupă Ion deputat ALDE DA
76. Cupșa Ioan deputat PNL DA
77. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
78. Deneș Ioan senator PSD DA
79. Derzsi Ákos senator UDMR DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
81. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
82. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
83. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
88. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
89. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
90. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
91. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
93. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fălcoi Nicu senator USR NU
96. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
97. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
98. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE NU
103. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
104. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Gherman Dumitru deputat PSD DA
107. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
108. Gilia Claudia deputat PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
110. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
111. Gudu Vasile deputat PNL DA
112. Hadârcă Ion senator ALDE DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
114. Hărătău Elena deputat PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
117. Huncă Mihaela deputat - DA
118. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
119. Iftimie Neculai deputat PSD DA
120. Ilea Vasile senator PSD NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
124. Ionescu George deputat PNL DA
125. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
126. Iordache Florin deputat PSD DA
127. Iordache Virginel senator PSD DA
128. Itu Cornel deputat PSD DA
129. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
130. László Attila senator UDMR DA
131. Lazăr Sorin deputat PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
133. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
134. Lungu Tudorița deputat PNL DA
135. Lupașcu Costel deputat PSD DA
136. Lupu Victorel senator PSD DA
137. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
139. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
140. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
141. Mareș Mara deputat PNL DA
142. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
143. Marin Gheorghe senator PSD DA
144. Marin Nicolae senator PSD DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
146. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
147. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - Abținere
150. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
151. Mihu Ștefan senator PSD DA
152. Mirea Siminica senator PSD DA
153. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
156. Movilă Petru deputat PMP DA
157. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
159. Neagu Nicolae deputat PNL DA
160. Neață Eugen deputat PSD DA
161. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
162. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
163. Nicolae Andrei deputat PSD DA
164. Nicolae Șerban senator PSD DA
165. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
166. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
167. Niță Mihai deputat ALDE DA
168. Niță Nicu deputat PSD DA
169. Nosa Iuliu deputat PSD DA
170. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
171. Olar Corneliu deputat PNL DA
172. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
173. Oprea Dumitru deputat PNL DA
174. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
175. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
176. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
177. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
178. Palăr Ionel deputat PNL DA
179. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
180. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
181. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
182. Pavel Marian senator PSD NU
183. Păle Dănuț deputat PSD DA
184. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
185. Pereș Alexandru senator PNL DA
186. Petrea Gabriel deputat PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
190. Pop Andrei deputat PSD DA
191. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
192. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
193. Popa Florin deputat PSD DA
194. Popa Ion senator ALDE DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
196. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
197. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
199. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
201. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
202. Radu Anișoara deputat PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
206. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
208. Răduț Violeta deputat PSD DA
209. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
210. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
211. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
212. Roșca Lucreția deputat PSD DA
213. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
214. Rotaru Ion senator PSD DA
215. Salan Viorel senator PSD DA
216. Savin Emanoil senator PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
218. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
219. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
221. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
222. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
223. Seres Dénes deputat UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
225. Silistru Doina senator PSD DA
226. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
227. Simionca Ionuț deputat PMP DA
228. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
230. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
231. Stan Viorel deputat PSD DA
232. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
233. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
234. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
235. Stănescu Paul senator PSD DA
236. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
237. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
238. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
239. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
240. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
241. Suciu Matei deputat PSD DA
242. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
243. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
244. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
245. Șișcu George deputat PNL DA
246. Șotcan Theodora deputat PSD DA
247. Șova Lucian deputat PSD DA
248. Șovăială Constantin deputat PNL DA
249. Ștefan Ion deputat PNL DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
251. Teiș Alina deputat PSD DA
252. Terea Ioan deputat PSD DA
253. Todor Adrian deputat PSD DA
254. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
255. Toma Ilie deputat PSD DA
256. Toma Vasilică senator PSD DA
257. Trăilă Cristina deputat PNL DA
258. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
259. Trufin Lucian senator PSD DA
260. Tudor Beatrice deputat PSD DA
261. Turcan Raluca deputat PNL DA
262. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
263. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
265. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
266. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
267. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
268. Velcea Nicolae deputat PSD DA
269. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
270. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
272. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
273. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
275. Vulpescu Ioan senator PSD DA
276. Weber Mihai deputat PSD DA
277. Zainea Cornel deputat USR DA
278. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 14:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro