Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 17:12 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 17:12

Subiect vot: Anexa 3/23 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:326 121 54 18 12 12 5 8 3 55 19 7 7 5
- voturi pentru (DA):214 119 - - 11 11 - 8 - 53 - - 7 5
- voturi împotrivă (NU):108 2 54 18 1 1 5 - 1 1 19 6 - -
- abțineri:2 - - - - - - - 2 - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Avram Constantin deputat ALDE DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD NU
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
20. Balan Ioan deputat PNL NU
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
23. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
24. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL NU
31. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
32. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
35. Bodea Marius deputat PNL NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL NU
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulacu Romulus senator PNL NU
48. Bulai Iulian deputat USR NU
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
50. Burciu Cristina deputat PSD DA
51. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
53. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
54. Caracota Iancu senator PNL NU
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Căciulă Aurel deputat PSD DA
57. Călin Ion deputat PSD DA
58. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
61. Cârciumaru Florin senator PSD DA
62. Cherecheș Florica deputat PNL NU
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
64. Chiriac Viorel deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
66. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
67. Ciocan Dan deputat PSD DA
68. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Codreanu Constantin deputat PMP NU
75. Corlățean Titus senator PSD DA
76. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristache Cătălin deputat PMP NU
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
80. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
84. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
85. Culeafă Mihai deputat PNL NU
86. Cupă Ion deputat ALDE DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL NU
88. Dehelean Silviu deputat USR NU
89. Deneș Ioan senator PSD DA
90. Derzsi Ákos senator UDMR DA
91. Diaconescu Renică senator PSD -
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
94. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
95. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
96. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
97. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
98. Dogariu Eugen senator PSD DA
99. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
100. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
101. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
102. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
103. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
104. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
105. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
106. Erdei Dolóczki István deputat UDMR NU
107. Farago Petru deputat UDMR DA
108. Fălcoi Nicu senator USR NU
109. Federovici Doina Elena senator PSD DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
111. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
112. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
113. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
114. Floroiu Ionel deputat PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Ganea Ion senator PSD DA
117. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
119. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Gherman Dumitru deputat PSD DA
125. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
126. Gilia Claudia deputat PSD DA
127. Giugea Nicolae deputat PNL NU
128. Goga Octavian deputat PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
130. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
131. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
132. Gudu Vasile deputat PNL NU
133. Hadârcă Ion senator ALDE DA
134. Halici Nicușor deputat PSD DA
135. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
136. Hărătău Elena deputat PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
138. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
139. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
140. Huncă Mihaela deputat - Abținere
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Iftimie Neculai deputat PSD DA
144. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
145. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
146. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
147. Ionescu George deputat PNL NU
148. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
149. Iordache Florin deputat PSD DA
150. Iordache Virginel senator PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
152. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lazăr Sorin deputat PSD DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
156. Longher Victoria deputat Minoritati DA
157. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
158. Lungu Dan senator USR NU
159. Lungu Tudorița deputat PNL NU
160. Lupașcu Costel deputat PSD DA
161. Lupescu Dumitru deputat USR NU
162. Lupu Victorel senator PSD DA
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
165. Manoliu Dan senator PSD DA
166. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
167. Mareș Mara deputat PNL NU
168. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
169. Marin Gheorghe senator PSD DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - Abținere
175. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
176. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
177. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
178. Mihu Ștefan senator PSD DA
179. Mirea Siminica senator PSD DA
180. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
181. Moga Nicolae senator PSD DA
182. Mohaci Mihai deputat PSD DA
183. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
184. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
185. Movilă Petru deputat PMP NU
186. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
188. Neagu Nicolae deputat PNL NU
189. Neață Eugen deputat PSD DA
190. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
191. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
192. Nicolae Andrei deputat PSD DA
193. Nicolae Șerban senator PSD DA
194. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
195. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
196. Niță Ilie senator ALDE DA
197. Niță Mihai deputat ALDE NU
198. Niță Nicu deputat PSD DA
199. Nosa Iuliu deputat PSD DA
200. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
201. Olar Corneliu deputat PNL NU
202. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
203. Oprea Dumitru deputat PNL NU
204. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
205. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
206. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
207. Palăr Ionel deputat PNL NU
208. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
209. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
210. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
211. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
212. Pavel Marian senator PSD DA
213. Păle Dănuț deputat PSD DA
214. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
215. Pereș Alexandru senator PNL NU
216. Petrea Gabriel deputat PSD DA
217. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
218. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
219. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
220. Pop Andrei deputat PSD DA
221. Pop Gheorghe senator PSD DA
222. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
223. Popa Cornel senator PNL NU
224. Popa Florin deputat PSD DA
225. Popa Ion senator ALDE DA
226. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
229. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
230. Popescu Pavel deputat PNL NU
231. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
232. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
233. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
234. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
235. Presură Alexandra deputat PSD DA
236. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
237. Radu Anișoara deputat PSD DA
238. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD NU
239. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
240. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
241. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
243. Răduț Violeta deputat PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
245. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
246. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
247. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
248. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
249. Roșca Lucreția deputat PSD DA
250. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
253. Salan Viorel senator PSD DA
254. Savin Emanoil senator PSD DA
255. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
259. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
260. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
261. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
263. Silistru Doina senator PSD DA
264. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
265. Simionca Ionuț deputat PMP NU
266. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
267. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
268. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
269. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
270. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
271. Stan Ioan senator PSD DA
272. Stan Viorel deputat PSD DA
273. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
274. Stancu Florinel deputat PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Paul senator PSD NU
277. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
278. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
281. Suciu Matei deputat PSD DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
284. Szabó Ödön deputat UDMR DA
285. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL NU
288. Șoptică Costel senator PNL NU
289. Șotcan Theodora deputat PSD DA
290. Șova Lucian deputat PSD DA
291. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
292. Ștefan Ion deputat PNL NU
293. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Teiș Alina deputat PSD DA
296. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
297. Todor Adrian deputat PSD DA
298. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
299. Toma Ilie deputat PSD DA
300. Toma Vasilică senator PSD DA
301. Trăilă Cristina deputat PNL NU
302. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
303. Trufin Lucian senator PSD DA
304. Tudor Beatrice deputat PSD DA
305. Turcan Raluca deputat PNL NU
306. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
307. Turos Lóránd senator UDMR DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
309. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
310. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
311. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
312. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
313. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
314. Vass Levente deputat UDMR DA
315. Velcea Nicolae deputat PSD DA
316. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
317. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
318. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
319. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
320. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
321. Vulpescu Ioan senator PSD DA
322. Weber Mihai deputat PSD DA
323. Wiener Adrian senator USR -
324. Zainea Cornel deputat USR NU
325. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro