Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 11:00 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 11:00

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament admis
PL 37/2017 privind statutul personalului feroviar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:165 86 40 14 9 4 4 8
- voturi pentru (DA):97 84 1 - 1 4 - 7
- voturi împotrivă (NU):60 2 39 14 - - 4 1
- abțineri:8 - - - 8 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP NU
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bode Lucian Nicolae PNL NU
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran-Voinea Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cristache Cătălin PMP NU
41. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
42. Culeafă Mihai PNL NU
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Farago Petru UDMR Abținere
55. Florea Oana-Consuela PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Furic Iarco Minoritati DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Gheorghe Tinel PNL NU
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Ghilea Găvrilă PNL NU
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Hărătău Elena PSD DA
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Lupescu Dumitru USR NU
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
88. Mareș Mara PNL NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
90. Mînzatu Roxana PSD DA
91. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
92. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
93. Mușoiu Ștefan PSD DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
96. Neagu Nicolae PNL NU
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nicoară Romeo Florin PNL NU
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oprea Dumitru PNL NU
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Palăr Ionel PNL DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP NU
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Pop Andrei PSD DA
111. Pop Rareș Tudor USR NU
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Mihai Valentin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
116. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
117. Presură Alexandra PSD DA
118. Prună Cristina-Mădălina USR NU
119. Radu Anișoara PSD DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
125. Roman Florin-Claudiu PNL NU
126. Roman Ioan Sorin PSD DA
127. Romanescu Cristinel PNL NU
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
129. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
130. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
131. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
132. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
133. Simion Lucian-Eduard PSD DA
134. Simionca Ionuț PMP NU
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Solomon Adrian PSD DA
139. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
144. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
145. Suciu Matei PSD DA
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șotcan Theodora PSD DA
149. Șovăială Constantin PNL NU
150. Ștefan Corneliu PSD DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Toma Ilie PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcan Raluca PNL NU
156. Vasile Daniel Minoritati DA
157. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
158. Velcea Nicolae PSD NU
159. Vișan George-Gabriel PSD DA
160. Vîlceanu Dan PNL NU
161. Vîrză Mihăiță PSD DA
162. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
163. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
164. Zainea Cornel USR NU
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro