Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 10:56 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 10:56

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 37/2017 privind statutul personalului feroviar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:159 82 40 14 6 5 5 7
- voturi pentru (DA):61 - 40 14 1 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):98 82 - - 5 5 - 6
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran-Voinea Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cristache Cătălin PMP DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dîrzu Ioan PSD NU
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Florea Oana-Consuela PSD NU
51. Furic Iarco Minoritati NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Gilia Claudia PSD NU
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
63. Halici Nicușor PSD NU
64. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
65. Hărătău Elena PSD NU
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
68. Iancu Iulian PSD NU
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
70. Ion Stelian-Cristian USR DA
71. Ioniță Antoneta PNL DA
72. Iordache Florin PSD NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Jivan Luminița-Maria PSD NU
75. Lazăr Sorin PSD NU
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Lovin Dumitru ALDE NU
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Lupescu Dumitru USR DA
81. Macovei Silviu Nicu PSD NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
83. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
84. Mînzatu Roxana PSD NU
85. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Movilă Petru PMP DA
88. Mușoiu Ștefan PSD NU
89. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
91. Neagu Nicolae PNL DA
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nicoară Romeo Florin PNL DA
94. Nistor Laurențiu PSD NU
95. Nosa Iuliu PSD NU
96. Olteanu Daniel ALDE NU
97. Oprea Dumitru PNL DA
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Palăr Ionel PNL DA
100. Pană Adriana-Doina PSD NU
101. Pașcan Emil-Marius PMP DA
102. Păle Dănuț PSD NU
103. Petrea Gabriel PSD NU
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Pop Andrei PSD NU
107. Pop Rareș Tudor USR DA
108. Popa Florin PSD NU
109. Popa Mihai Valentin PSD NU
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
111. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
112. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prună Cristina-Mădălina USR DA
115. Radu Anișoara PSD NU
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
117. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
118. Rădulescu Alexandru PSD NU
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Florin-Claudiu PNL DA
122. Roman Ioan Sorin PSD NU
123. Romanescu Cristinel PNL DA
124. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
125. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
126. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
129. Simion Lucian-Eduard PSD NU
130. Simionca Ionuț PMP DA
131. Simonis Alfred - Robert PSD NU
132. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Stănescu Alexandru PSD NU
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
140. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
141. Suciu Matei PSD NU
142. Șarapatin Elvira PSD NU
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
144. Ștefan Corneliu PSD NU
145. Ștefan Ion PNL DA
146. Teiș Alina PSD NU
147. Terea Ioan PSD NU
148. Toma Ilie PSD NU
149. Trăilă Cristina PNL DA
150. Tudor Beatrice PSD NU
151. Turcan Raluca PNL DA
152. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vișan George-Gabriel PSD NU
155. Vîlceanu Dan PNL DA
156. Vîrză Mihăiță PSD NU
157. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
158. Zainea Cornel USR DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 3:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro