Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 10:58 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 10:58

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 37/2017 privind statutul personalului feroviar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:160 81 40 14 9 5 4 7
- voturi pentru (DA):60 - 40 14 1 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):100 81 - - 8 5 - 6
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran-Voinea Ioana PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chiriac Viorel PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Culeafă Mihai PNL DA
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dîrzu Ioan PSD NU
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
46. Dunava Costel Neculai PSD NU
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Farago Petru UDMR NU
50. Florea Oana-Consuela PSD NU
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Furic Iarco Minoritati NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Gheorghe Tinel PNL DA
59. Gherman Dumitru PSD NU
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Gilia Claudia PSD NU
62. Giugea Nicolae PNL DA
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
64. Halici Nicușor PSD NU
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
66. Hărătău Elena PSD NU
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
69. Iancu Iulian PSD NU
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
71. Ion Stelian-Cristian USR DA
72. Ioniță Antoneta PNL DA
73. Iordache Florin PSD NU
74. Itu Cornel PSD NU
75. Jivan Luminița-Maria PSD NU
76. Lazăr Sorin PSD NU
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Lovin Dumitru ALDE NU
79. Lungu Tudorița PNL DA
80. Lupașcu Costel PSD NU
81. Lupescu Dumitru USR DA
82. Macovei Silviu Nicu PSD NU
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
84. Mareș Mara PNL DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
86. Mînzatu Roxana PSD NU
87. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Movilă Petru PMP DA
90. Mușoiu Ștefan PSD NU
91. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD NU
95. Nicoară Romeo Florin PNL DA
96. Nistor Laurențiu PSD NU
97. Nosa Iuliu PSD NU
98. Olteanu Daniel ALDE NU
99. Oprea Dumitru PNL DA
100. Oteșanu Daniela PSD NU
101. Palăr Ionel PNL DA
102. Pană Adriana-Doina PSD NU
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Păle Dănuț PSD NU
105. Petrea Gabriel PSD NU
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
108. Pop Andrei PSD NU
109. Pop Rareș Tudor USR DA
110. Popa Florin PSD NU
111. Popa Mihai Valentin PSD NU
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
113. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
114. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prună Cristina-Mădălina USR DA
117. Radu Anișoara PSD NU
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
119. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
120. Rădulescu Alexandru PSD NU
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
123. Roman Florin-Claudiu PNL DA
124. Roman Ioan Sorin PSD NU
125. Romanescu Cristinel PNL DA
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
129. Simion Lucian-Eduard PSD NU
130. Simionca Ionuț PMP DA
131. Simonis Alfred - Robert PSD NU
132. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
133. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Stănescu Alexandru PSD NU
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
140. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
141. Suciu Matei PSD NU
142. Șarapatin Elvira PSD NU
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
144. Șotcan Theodora PSD NU
145. Șovăială Constantin PNL DA
146. Ștefan Corneliu PSD NU
147. Ștefan Ion PNL DA
148. Teiș Alina PSD NU
149. Terea Ioan PSD NU
150. Toma Ilie PSD NU
151. Tudor Beatrice PSD NU
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
154. Velcea Nicolae PSD NU
155. Vișan George-Gabriel PSD NU
156. Vîlceanu Dan PNL DA
157. Vîrză Mihăiță PSD NU
158. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 3:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro