Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2019 > 16:26 Versiunea pentru printare
Luni, 3 iunie 2019, ora 16:26

Subiect vot: Retrimitere la comiei Pl 601/2014
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România
- prezenți:176 80 31 19 10 7 6 11 12
- voturi pentru (DA):174 80 29 19 10 7 6 11 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius PRO România DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran-Voinea Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
47. Constantin Daniel PRO România DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cristache Cătălin PMP DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Durbacă Eugen PRO România DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Fădor Angelica PNL DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Găină Mihăiță PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghilea Găvrilă PNL DA
71. Giugea Nicolae PNL DA
72. Goga Octavian PSD DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
74. Hărătău Elena PSD DA
75. Huncă Mihaela PRO România DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Ionescu George PNL DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD DA
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Longher Victoria Minoritati DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupescu Dumitru USR DA
89. Mareș Mara PNL DA
90. Marica Petru-Sorin PRO România DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
93. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România DA
94. Mihalescul Dumitru PNL DA
95. Mînzatu Roxana PSD DA
96. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Mohaci Mihai PSD DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
102. Neagu Nicolae PNL DA
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Olteanu Daniel ALDE DA
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Palăr Ionel PNL DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Păle Dănuț PSD DA
116. Petrea Gabriel PSD DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
119. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Pop Rareș Tudor USR DA
122. Popa Florin PSD DA
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
124. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
125. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Radu Anișoara PSD DA
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
133. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
134. Rădulescu Alexandru PSD DA
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
136. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
137. Răduț Violeta PSD DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Romanescu Cristinel PNL DA
140. Rotaru Alexandru PSD DA
141. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
142. Simion Lucian-Eduard PSD DA
143. Simionca Ionuț PMP DA
144. Simonis Alfred - Robert PSD DA
145. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
146. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
147. Spânu Ion PRO România DA
148. Stancu Florinel PSD DA
149. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
150. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
151. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
152. Szabó Ödön UDMR DA
153. Șotcan Theodora PSD DA
154. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
155. Teiș Alina PSD DA
156. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
157. Toma Ilie PSD DA
158. Tudose Mihai PRO România DA
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
161. Varga Vasile PNL DA
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Vasilică Radu Costin PSD DA
164. Vass Levente UDMR DA
165. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
166. Velcea Nicolae PSD DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vîlceanu Dan PNL DA
169. Vîrză Mihăiță PSD DA
170. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
171. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
172. Vosganian Varujan ALDE DA
173. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
174. Zainea Cornel USR DA
175. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 2:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro