Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2019 > 10:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2019, ora 10:20

Subiect vot: PHCD 20/2019 - amânată dezbaterea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România
- prezenți:129 66 27 13 8 6 1 7 1
- voturi pentru (DA):125 65 27 12 8 6 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Farago Petru UDMR DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Halici Nicușor PSD DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
60. Longher Victoria Minoritati DA
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lungu Tudorița PNL DA
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Macovei Silviu Nicu PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD NU
68. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
69. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
70. Mușoiu Ștefan PSD DA
71. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
72. Neagu Nicolae PNL DA
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nicoară Romeo Florin PNL DA
75. Nicolae Andrei PSD DA
76. Nicolicea Eugen PSD DA
77. Nistor Laurențiu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Olteanu Daniel ALDE DA
80. Oprea Dumitru PNL DA
81. Pană Adriana-Doina PSD DA
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Petrea Gabriel PSD DA
84. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
86. Pop Andrei PSD DA
87. Pop Rareș Tudor USR DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
93. Prună Cristina-Mădălina USR DA
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Rădulescu Alexandru PSD DA
96. Răduț Violeta PSD DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL DA
98. Roman Ioan Sorin PSD DA
99. Romanescu Cristinel PNL DA
100. Roșca Lucreția PSD DA
101. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
102. Sefer Cristian-George PSD DA
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Spânu Ion PRO România DA
108. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
109. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
110. Stancu Florinel PSD DA
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
112. Szabó Ödön UDMR DA
113. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
114. Șișcu George PNL DA
115. Șovăială Constantin PNL DA
116. Tabugan Ion ALDE DA
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
118. Teiș Alina PSD DA
119. Terea Ioan PSD DA
120. Tîlvăr Angel PSD DA
121. Todor Adrian PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Varga Vasile PNL DA
126. Vasilică Radu Costin PSD DA
127. Velcea Nicolae PSD DA
128. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 20:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro