Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2019 > 10:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2019, ora 10:21

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România
- prezenți:131 68 26 14 8 6 1 7 1
- voturi pentru (DA):116 68 25 1 8 6 1 7 -
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:15 - 1 13 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Buican Cristian PNL DA
20. Bulai Iulian USR Abținere
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Dehelean Silviu USR Abținere
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
40. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gavrilă Camelia PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
51. Gherman Dumitru PSD DA
52. Ghilea Găvrilă PNL DA
53. Gilia Claudia PSD DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL DA
56. Halici Nicușor PSD DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
58. Iancu Iulian PSD DA
59. Intotero Natalia-Elena PSD DA
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Iordache Florin PSD DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Macovei Silviu Nicu PSD DA
71. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
75. Mușoiu Ștefan PSD DA
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
77. Neagu Nicolae PNL DA
78. Neață Eugen PSD DA
79. Nicoară Romeo Florin PNL DA
80. Nicolae Andrei PSD DA
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olteanu Daniel ALDE DA
85. Oprea Dumitru PNL DA
86. Pană Adriana-Doina PSD DA
87. Păle Dănuț PSD DA
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pop Andrei PSD DA
91. Pop Rareș Tudor USR DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
97. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
98. Rădulescu Alexandru PSD DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL DA
101. Roman Ioan Sorin PSD DA
102. Romanescu Cristinel PNL DA
103. Roșca Lucreția PSD DA
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
105. Sefer Cristian-George PSD DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Simonis Alfred - Robert PSD DA
108. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Spânu Ion PRO România Abținere
111. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
112. Stancu Florinel PSD DA
113. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
114. Szabó Ödön UDMR DA
115. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
116. Șișcu George PNL DA
117. Șovăială Constantin PNL DA
118. Tabugan Ion ALDE DA
119. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Terea Ioan PSD DA
122. Tîlvăr Angel PSD DA
123. Todor Adrian PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Varga Vasile PNL DA
128. Vasilică Radu Costin PSD DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 23:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro