Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.06.2019 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iunie 2019, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 95/2019 privind evaluarea și gestionarea zgomotului ambiant
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:260 118 56 22 15 10 8 14 16 1
- voturi pentru (DA):259 118 55 22 15 10 8 14 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius PRO România DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO România DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Constantin Daniel PRO România DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Durbacă Eugen PRO România DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PRO România DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Ioniță Antoneta PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PRO România DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
137. Mocioalcă Ion PRO România DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Movilă Petru PMP DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pau Radu - Adrian PRO România DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PRO România DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simion Lucian-Eduard PSD DA
204. Simionca Ionuț PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PRO România DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL DA
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Ștefan Ion PNL DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Tomac Eugen PMP DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PRO România DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vasilică Radu Costin PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
254. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
256. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 1:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro