Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 10:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 10:30

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:150 76 28 16 12 - 5 7 3 3
- voturi pentru (DA):136 76 27 15 - - 5 7 3 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:13 - - 1 12 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR Abținere
13. Benedek Zacharie UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Dehelean Silviu USR DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
44. Farago Petru UDMR Abținere
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Furtună Mirela PSD DA
48. Gavrilă Camelia PSD DA
49. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
50. Georgescu Laura PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
52. Gheorghe Tinel PNL DA
53. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
54. Gherman Dumitru PSD DA
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Gudu Vasile PNL DA
58. Halici Nicușor PSD DA
59. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
60. Huncă Mihaela PRO România DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
63. Ioniță Antoneta PNL DA
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Jivan Luminița-Maria PSD DA
67. Korodi Attila UDMR Abținere
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru - DA
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupescu Dumitru USR DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
75. Manole Petre-Florin PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
79. Mircea Florin PSD DA
80. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Mohaci Mihai PRO România DA
82. Moise Costin-Sebastian PMP DA
83. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
84. Movilă Petru PMP DA
85. Mușoiu Ștefan PSD DA
86. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
87. Neagu Nicolae PNL DA
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nicolae Andrei PSD DA
90. Nistor Laurențiu PSD DA
91. Niță Nicu PSD DA
92. Nosa Iuliu PSD DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Oteșanu Daniela PSD DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Pop Rareș Tudor USR DA
101. Popa Florin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
104. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
105. Popescu Pavel PNL DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Radu Anișoara PSD DA
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
109. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
110. Rădulescu Alexandru PSD DA
111. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
112. Răduț Violeta PSD DA
113. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
114. Roman Florin-Claudiu PNL DA
115. Romanescu Cristinel PNL DA
116. Roșca Lucreția PSD DA
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
118. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
119. Sefer Cristian-George PSD DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
121. Seres Dénes UDMR Abținere
122. Simion Lucian-Eduard PSD DA
123. Simionca Ionuț PMP DA
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
126. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
127. Spânu Ion PRO România DA
128. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
129. Stativă Irinel Ioan PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
132. Suciu Matei PSD DA
133. Șotcan Theodora PSD DA
134. Șovăială Constantin PNL DA
135. Ștefan Corneliu PSD DA
136. Teiș Alina PSD DA
137. Terea Ioan PSD DA
138. Tîlvăr Angel PSD DA
139. Toma Ilie PSD DA
140. Tudor Beatrice PSD DA
141. Tușa Adriana Diana PSD DA
142. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
143. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
144. Varga Glad-Aurel PNL DA
145. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
146. Vass Levente UDMR Abținere
147. Velcea Nicolae PSD DA
148. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
149. Zainea Cornel USR DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 22:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro