Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 11:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendament respins
PL 399/2018 pentru modificarea art.260 alin.(1) lit.i) din Legea nr.53/2003 - Codul muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:153 70 32 19 13 - 5 6 6 2
- voturi pentru (DA):72 3 32 19 13 - 5 - - -
- voturi împotrivă (NU):77 65 - - - - - 5 5 2
- abțineri:3 1 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Borza Remus-Adrian PSD NU
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Călin Ion PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dîrzu Ioan PSD NU
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Furtună Mirela PSD NU
50. Gavrilă Camelia PSD NU
51. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
52. Georgescu Laura PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Ghilea Găvrilă PNL DA
57. Goga Octavian PSD NU
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Hărătău Elena PSD NU
60. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
61. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
62. Huncă Mihaela PRO România Abținere
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL DA
66. Itu Cornel PSD NU
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
68. Jivan Luminița-Maria PSD NU
69. Lazăr Sorin PSD NU
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Longher Victoria Minoritati NU
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Marica Petru-Sorin PRO România NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
80. Mircea Florin PSD NU
81. Mohaci Mihai PRO România NU
82. Moise Costin-Sebastian PMP DA
83. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
84. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
85. Movilă Petru PMP DA
86. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nicoară Romeo Florin PNL DA
91. Nicolae Andrei PSD DA
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Nicu PSD NU
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oros Nechita-Adrian PNL DA
96. Oteșanu Daniela PSD NU
97. Palăr Ionel PNL DA
98. Pană Adriana-Doina PSD NU
99. Paraschiv Rodica PSD NU
100. Pau Radu - Adrian PRO România NU
101. Păle Dănuț PSD NU
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Popa Florin PSD NU
104. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
105. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Pavel PNL DA
108. Presură Alexandra PSD NU
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD Abținere
111. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
112. Răduț Violeta PSD NU
113. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
114. Roman Florin-Claudiu PNL DA
115. Romanescu Cristinel PNL DA
116. Roșca Lucreția PSD NU
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
118. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
119. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
120. Sefer Cristian-George PSD NU
121. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Simion Lucian-Eduard PSD NU
124. Simionca Ionuț PMP DA
125. Simonis Alfred - Robert PSD NU
126. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
127. Spânu Ion PRO România NU
128. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
129. Stancu Florinel PRO România NU
130. Stativă Irinel Ioan PSD NU
131. Stănescu Alexandru PSD NU
132. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
133. Suciu Matei PSD NU
134. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
135. Ștefan Corneliu PSD NU
136. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
137. Teiș Alina PSD NU
138. Terea Ioan PSD NU
139. Toma Ilie PSD NU
140. Tudor Beatrice PSD NU
141. Turcan Raluca PNL DA
142. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
143. Țachianu Marian PSD NU
144. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
145. Varga Vasile PNL DA
146. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
147. Velcea Nicolae PSD NU
148. Vexler Silviu Minoritati NU
149. Vîrză Mihăiță PSD NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 2:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro