Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 10:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 10:30

Subiect vot: Pl-x 447/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:147 73 28 15 11 - 6 7 4 3
- voturi pentru (DA):108 73 1 14 1 - 5 7 4 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:39 - 27 1 10 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL Abținere
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR Abținere
13. Benedek Zacharie UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL Abținere
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Bodea Marius PNL Abținere
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL Abținere
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Viorica PNL Abținere
28. Cioabă Petre PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
33. Cupșa Ioan PNL Abținere
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dîrzu Ioan PSD DA
37. Dobre Victor Paul PNL Abținere
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
43. Farago Petru UDMR Abținere
44. Fădor Angelica PNL Abținere
45. Floroiu Ionel PSD DA
46. Furtună Mirela PSD DA
47. Gavrilă Camelia PSD DA
48. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
49. Georgescu Laura PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
51. Gheorghe Tinel PNL Abținere
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Gherman Dumitru PSD DA
54. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
55. Gilia Claudia PSD DA
56. Gudu Vasile PNL Abținere
57. Halici Nicușor PSD DA
58. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
59. Huncă Mihaela PRO România DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ioniță Antoneta PNL Abținere
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Jivan Luminița-Maria PSD DA
67. Korodi Attila UDMR Abținere
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru - DA
71. Lungu Tudorița PNL Abținere
72. Macovei Silviu Nicu PSD DA
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
78. Mircea Florin PSD DA
79. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Mohaci Mihai PRO România DA
81. Moise Costin-Sebastian PMP DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
83. Movilă Petru PMP DA
84. Mușoiu Ștefan PSD DA
85. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
86. Neagu Nicolae PNL Abținere
87. Neață Eugen PSD DA
88. Nicolae Andrei PSD DA
89. Nistor Laurențiu PSD DA
90. Niță Nicu PSD DA
91. Nosa Iuliu PSD DA
92. Oprea Dumitru PNL Abținere
93. Oteșanu Daniela PSD DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Pașcan Emil-Marius PMP DA
96. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
97. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
98. Pop Andrei PSD DA
99. Pop Rareș Tudor USR DA
100. Popa Florin PSD DA
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
102. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
103. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
104. Popescu Pavel PNL Abținere
105. Prună Cristina-Mădălina USR DA
106. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
107. Rădulescu Alexandru PSD DA
108. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
109. Răduț Violeta PSD DA
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
111. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
112. Romanescu Cristinel PNL Abținere
113. Roșca Lucreția PSD DA
114. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
115. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
116. Sefer Cristian-George PSD DA
117. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
118. Seres Dénes UDMR Abținere
119. Simionca Ionuț PMP Abținere
120. Simonis Alfred - Robert PSD DA
121. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
122. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
123. Spânu Ion PRO România DA
124. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
125. Stancu Florinel PRO România DA
126. Stativă Irinel Ioan PSD DA
127. Stănescu Alexandru PSD DA
128. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
129. Suciu Matei PSD DA
130. Șotcan Theodora PSD DA
131. Șovăială Constantin PNL Abținere
132. Ștefan Corneliu PSD DA
133. Teiș Alina PSD DA
134. Terea Ioan PSD DA
135. Tîlvăr Angel PSD DA
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
139. Tușa Adriana Diana PSD DA
140. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
141. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
142. Varga Glad-Aurel PNL DA
143. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
144. Velcea Nicolae PSD DA
145. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
146. Zainea Cornel USR DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 2:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro