Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.10.2019 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 octombrie 2019, ora 11:20

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:178 88 38 19 15 - 3 4 9 2
- voturi pentru (DA):106 88 - 1 7 - - 2 7 1
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - 1 - - 2 1 -
- abțineri:67 - 37 18 7 - 3 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton PRO România NU
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL Abținere
11. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Bica Dănuț PNL Abținere
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL Abținere
23. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bran-Voinea Ioana PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buican Cristian PNL Abținere
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR Abținere
30. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
33. Calotă Florică Ică PRO România DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL Abținere
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Cioabă Petre PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP Abținere
47. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
50. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
51. Csoma Botond UDMR Abținere
52. Cupșa Ioan PNL Abținere
53. Dehelean Silviu USR Abținere
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
59. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Farago Petru UDMR Abținere
64. Fădor Angelica PNL Abținere
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Gavrilă Camelia PSD DA
68. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
69. Georgescu Laura PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
75. Gilia Claudia PSD DA
76. Goga Octavian PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
78. Gudu Vasile PNL Abținere
79. Hărătău Elena PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Huncă Mihaela PRO România Abținere
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Ioniță Antoneta PNL Abținere
85. Korodi Attila UDMR Abținere
86. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
89. Lovin Dumitru - DA
90. Lungu Tudorița PNL Abținere
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR Abținere
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Marica Petru-Sorin PRO România DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
97. Mircea Florin PSD DA
98. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
101. Neagu Nicolae PNL Abținere
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
104. Nicolae Andrei PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oprea Dumitru PNL Abținere
109. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
110. Oteșanu Daniela PSD DA
111. Palăr Ionel PNL Abținere
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Păle Dănuț PSD DA
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
117. Pop Andrei PSD DA
118. Pop Georgian PRO România DA
119. Pop Rareș Tudor USR Abținere
120. Popa Florin PSD DA
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
122. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
125. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
126. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
127. Rădulescu Alexandru PSD DA
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
130. Răduț Violeta PSD DA
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
132. Romanescu Cristinel PNL Abținere
133. Roșca Lucreția PSD DA
134. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
136. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
137. Sefer Cristian-George PSD DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
139. Seres Dénes UDMR DA
140. Simion Lucian-Eduard PSD DA
141. Simionca Ionuț PMP Abținere
142. Simonis Alfred - Robert PSD DA
143. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
144. Solomon Adrian PSD DA
145. Spânu Ion PRO România DA
146. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
147. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
148. Stancu Florinel PRO România DA
149. Stativă Irinel Ioan PSD DA
150. Stănescu Alexandru PSD DA
151. Suciu Matei PSD DA
152. Szabó Ödön UDMR DA
153. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
154. Șișcu George PNL Abținere
155. Șotcan Theodora PSD DA
156. Șova Lucian PSD DA
157. Șovăială Constantin PNL Abținere
158. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
159. Teiș Alina PSD DA
160. Todor Adrian PSD DA
161. Toma Ilie PSD DA
162. Trăilă Cristina PNL Abținere
163. Tripa Florin-Dan PSD DA
164. Tudor Beatrice PSD DA
165. Tușa Adriana Diana PSD DA
166. Țachianu Marian PSD DA
167. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
168. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
169. Varga Vasile PNL Abținere
170. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
171. Velcea Nicolae PSD DA
172. Vișan George-Gabriel PSD DA
173. Vîrză Mihăiță PSD DA
174. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
175. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
176. Weber Mihai PSD DA
177. Zainea Cornel USR Abținere
178. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 22:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro