Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 170/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:248 91 58 22 16 - 10 14 33 4
- voturi pentru (DA):223 91 58 - 16 - 10 13 32 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:24 - - 22 - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO România DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Avram Constantin PRO România DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
14. Banias Mircea Marius PRO România DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO România DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO România DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PRO România DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic PRO România DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO România DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupescu Dumitru USR Abținere
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO România DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO România DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
131. Mocanu Adrian PRO România DA
132. Mocioalcă Ion PRO România NU
133. Moise Costin-Sebastian PMP DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai PRO România DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oprea Dumitru PNL DA
148. Oprișcan Mihai Doru PRO România DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP DA
156. Pau Radu - Adrian PRO România DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrea Gabriel PRO România DA
159. Petric Octavian PRO România DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
163. Pop Georgian PRO România DA
164. Pop Rareș Tudor USR Abținere
165. Popa Mihai Valentin PRO România DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
168. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
169. Popescu Pavel PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PRO România DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PRO România DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe PRO România DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion PRO România DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Glad-Aurel PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
244. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
245. Vosganian Varujan PRO România DA
246. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
247. Zainea Cornel USR Abținere
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 18:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro