Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.02.2021 > 14:15 Versiunea pentru printare
Marți, 2 februarie 2021, ora 14:15

Subiect vot: VOT TEST 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:237 72 68 38 31 14 14
- voturi pentru (DA):141 38 43 30 17 4 9
- voturi împotrivă (NU):33 10 5 4 7 7 -
- abțineri:19 7 3 3 5 1 -
- nu au votat:44 17 17 1 2 2 5

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Alda Adrian PSD -
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL -
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL -
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD Abținere
28. Bende Sándor UDMR -
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL Abținere
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
37. Bota Călin-Ioan PNL -
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL NU
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL -
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
50. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
51. Chelaru Mircia AUR NU
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chira Claudiu-Martin PNL DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
58. Ciubuc Ciprian AUR NU
59. Coarnă Dumitru PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD NU
64. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
65. Cristian Brian USR NU
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR NU
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD NU
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD -
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
76. Enachi Raisa AUR NU
77. Farago Petru UDMR NU
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodorov Lucian AUR DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD -
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD -
86. Floroiu Ionel PSD -
87. Flucuș Dumitru PNL Abținere
88. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
89. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
90. Gál Károly UDMR Abținere
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria AUR DA
93. Gheba Daniel-Sorin USR DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL -
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
97. Ghiță Daniel-Florin PSD -
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Halici Nicușor PSD -
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Horga Maria-Gabriela PNL -
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL -
111. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
112. Ibram Iusein Minoritati -
113. Ichim Cristian-Paul USR DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ivan Bogdan-Gruia PSD -
117. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
118. Kelemen Attila UDMR NU
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan AUR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
132. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL -
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR NU
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD NU
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Moisin Radu-Marin PNL -
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Molnar Radu-Iulian USR NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
150. Murariu Oana USR NU
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nagy Vasile AUR Abținere
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD -
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Panait Radu USR DA
161. Paraschiv Rodica PSD -
162. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
163. Pecingină Gheorghe PNL DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD -
167. Plăiașu Gabriel PNL DA
168. Polak Tudor PNL DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
170. Pop Darius AUR DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
172. Popescu Dan-Cristian PSD -
173. Popescu Vlad-Piedone PSD -
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prunean Alin-Costel USR DA
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL -
181. Roman Nicolae AUR NU
182. Roșca Mircea PNL -
183. Rujan Dumitru PNL -
184. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
185. Salan Viorel PSD Abținere
186. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
187. Sărmaș Ioan-Sabin PNL -
188. Scripnic Lilian AUR NU
189. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
190. Seres Dénes UDMR NU
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion George-Nicolae AUR Abținere
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stoian Maria PNL DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
199. Stoica Diana USR Abținere
200. Stoica Ștefan-Bucur PNL -
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
205. Șerban Gianina AUR DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoldan Gheorghe PSD -
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Șovăială Constantin PNL -
211. Ștefan Ion PNL DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tanasă Dan AUR NU
214. Tănase Antonel PNL DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Tătaru Nelu PNL -
217. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
218. Terente Eugen USR DA
219. Thellmann Christine PNL DA
220. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
221. Toda Daniel-Liviu USR DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Toma Vasilică PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL -
225. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
226. Tudorache Daniel PSD DA
227. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
228. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR -
229. Tuță George-Cristian PNL NU
230. Țachianu Marian PSD -
231. Țoiu Oana-Silvia USR DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Vexler Silviu Minoritati -
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Zakarias Zoltán UDMR NU
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 14:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro