Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 12:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 12:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 10/2021 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - O strategie pentru hidrogen: pentru o Europă neutră climatic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:299 97 81 54 30 20 17
- voturi pentru (DA):297 96 80 54 30 20 17
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL -
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR DA
33. Berescu Monica-Elena USR DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin PNL DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel PNL DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
89. Fălcoi Nicu USR DA
90. Fechet Mircea PNL DA
91. Feodor Silviu Minoritati DA
92. Feodorov Lucian AUR DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Anamaria AUR DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheba Daniel-Sorin USR DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Giurgiu Adrian USR DA
111. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan AUR DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
178. Mușoiu Ștefan PSD DA
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR DA
182. Nassar Rodica PSD DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Olar Corneliu PNL DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Panait Radu USR DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
199. Pecingină Gheorghe PNL DA
200. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel PNL DA
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
206. Pop Darius AUR DA
207. Pop Rareș Tudor USR DA
208. Popa Alexandru PNL DA
209. Popa Radu Mihai PSD DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PSD DA
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
215. Popica Eduard-Andrei PSD DA
216. Predescu Ana-Loredana PSD DA
217. Presură Alexandra PSD DA
218. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina USR DA
220. Prunean Alin-Costel USR DA
221. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
222. Rafila Alexandru PSD DA
223. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
224. Rizea Cristina Camelia USR DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
226. Roman Florin-Claudiu PNL DA
227. Roman Nicolae AUR DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rujan Dumitru PNL DA
230. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
231. Salan Viorel PSD DA
232. Sandu Viorica PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
234. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
235. Scripnic Lilian AUR DA
236. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
239. Simion George-Nicolae AUR DA
240. Simonis Alfred - Robert PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stancu Paul PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Vetuța PNL DA
245. Stângă George-Cătălin PNL DA
246. Stoian Maria PNL DA
247. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
248. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
249. Stoica Diana USR DA
250. Stoica Elena PSD DA
251. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
252. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
253. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șandru Cosmin PNL DA
257. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
258. Șerban Gianina AUR DA
259. Șimon Gheorghe PSD DA
260. Șișcu George PNL DA
261. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
262. Șoldan Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șovăială Constantin PNL DA
265. Ștefan Ion PNL DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Tanasă Dan AUR DA
268. Tănase Antonel PNL DA
269. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
270. Tătaru Nelu PNL DA
271. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
272. Terente Eugen USR DA
273. Thellmann Christine PNL DA
274. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
275. Toda Daniel-Liviu USR DA
276. Todosiu Beniamin USR DA
277. Toma Ilie PSD DA
278. Toma Vasilică PSD DA
279. Trăilă Cristina PNL DA
280. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
281. Tudorache Daniel PSD DA
282. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
283. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
284. Turcan Raluca PNL DA
285. Tușa Adriana Diana PSD DA
286. Țachianu Marian PSD DA
287. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
288. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
289. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
290. Vexler Silviu Minoritati DA
291. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
292. Vîlceanu Dan PNL DA
293. Volosatîi Boris AUR DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Wiener Adrian USR DA
297. Zakarias Zoltán UDMR DA
298. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 15:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro