Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 12/2021 Proiect de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:306 98 86 54 30 20 18
- voturi pentru (DA):303 96 86 54 30 20 17
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin PNL DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Damian Romulus-Marius PSD DA
79. Dancă Ionel PNL DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
124. Havârneanu Filip USR DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul USR DA
134. Ilie Victor USR DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan AUR DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati -
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Mitrea Dumitrina AUR DA
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Murariu Oana USR DA
183. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
184. Mușoiu Ștefan PSD DA
185. Nacov Gheorghe Minoritati DA
186. Nagy Szabolcs UDMR DA
187. Nagy Vasile AUR DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Niță Nicu PSD DA
196. Olar Corneliu PNL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Piper-Savu Florin PSD DA
209. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
210. Plăiașu Gabriel PNL DA
211. Polak Tudor PNL DA
212. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
213. Pop Darius AUR DA
214. Pop Rareș Tudor USR DA
215. Popa Alexandru PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rafila Alexandru PSD DA
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Florin-Claudiu PNL DA
234. Roman Nicolae AUR DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Simonis Alfred - Robert PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
268. Șoldan Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șovăială Constantin PNL DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR DA
273. Tănase Antonel PNL DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Terente Eugen USR DA
278. Thellmann Christine PNL DA
279. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
280. Toda Daniel-Liviu USR DA
281. Todosiu Beniamin USR DA
282. Toma Ilie PSD DA
283. Toma Vasilică PSD DA
284. Trăilă Cristina PNL DA
285. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
288. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tușa Adriana Diana PSD DA
291. Tuță George-Cristian PNL DA
292. Țachianu Marian PSD DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
294. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
296. Varga Glad-Aurel PNL DA
297. Vexler Silviu Minoritati DA
298. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
299. Vîlceanu Dan PNL DA
300. Volosatîi Boris AUR DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 15:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro