Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 545/2017 pentru completarea art.30 din Legea viei și vinului în sistemul organizării comune a pieței vitivinicole nr.164/2015
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:315 100 92 55 31 19 18
- voturi pentru (DA):314 100 92 55 30 19 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Damian Romulus-Marius PSD DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
107. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Gál Károly UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilă Anamaria AUR DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gheba Daniel-Sorin USR DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Giurgiu Adrian USR DA
121. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
123. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Michael PNL DA
127. Hajdu Gábor UDMR DA
128. Halici Nicușor PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
130. Havârneanu Filip USR DA
131. Hărătău Elena PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
133. Horga Maria-Gabriela PNL DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
135. Huțu Alexandra PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul USR DA
140. Ilie Victor USR DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian USR DA
144. Ionescu George PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
146. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
147. Kelemen Attila UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
151. Könczei Csaba UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
154. Lasca Mihai Ioan AUR DA
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
160. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
163. Macovei Silviu Nicu PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
166. Mang Ioan PSD DA
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
169. Mărculescu Dumitru PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Miftode Marius-Andrei USR DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD DA
176. Mircea Florin PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR DA
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
186. Munteanu Remus PSD DA
187. Murariu Oana USR DA
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nacov Gheorghe Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs UDMR DA
192. Nagy Vasile AUR DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
196. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
197. Neagu Denisa-Elena USR DA
198. Neață Eugen PSD DA
199. Niță Nicu PSD DA
200. Olar Corneliu PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD DA
209. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
210. Pecingină Gheorghe PNL DA
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
213. Piper-Savu Florin PSD DA
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Radu Mihai PSD DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PSD DA
224. Popescu Pavel PNL DA
225. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
226. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
227. Popica Eduard-Andrei PSD DA
228. Predescu Ana-Loredana PSD DA
229. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
230. Presură Alexandra PSD DA
231. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
232. Prună Cristina-Mădălina USR DA
233. Prunean Alin-Costel USR DA
234. Pușcașu Lucian-Florin AUR -
235. Rafila Alexandru PSD DA
236. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
237. Rizea Cristina Camelia USR DA
238. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
239. Roman Florin-Claudiu PNL DA
240. Roman Nicolae AUR DA
241. Roșca Mircea PNL DA
242. Rujan Dumitru PNL DA
243. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
244. Salan Viorel PSD DA
245. Sandu Viorica PSD DA
246. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
247. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
248. Scripnic Lilian AUR DA
249. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
252. Simion George-Nicolae AUR DA
253. Simonis Alfred - Robert PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stancu Paul PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Vetuța PNL DA
258. Stângă George-Cătălin PNL DA
259. Stoian Maria PNL DA
260. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
261. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
262. Stoica Diana USR DA
263. Stoica Elena PSD DA
264. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șandru Cosmin PNL DA
270. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
271. Șerban Gianina AUR DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șișcu George PNL DA
274. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
275. Șoldan Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Șovăială Constantin PNL DA
278. Ștefan Ion PNL DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
280. Tanasă Dan AUR DA
281. Tănase Antonel PNL DA
282. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
283. Tătaru Nelu PNL DA
284. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
285. Terente Eugen USR DA
286. Thellmann Christine PNL DA
287. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
288. Toda Daniel-Liviu USR DA
289. Todosiu Beniamin USR DA
290. Toma Ilie PSD DA
291. Toma Vasilică PSD DA
292. Trăilă Cristina PNL DA
293. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
294. Tudorache Daniel PSD DA
295. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
296. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
297. Turcan Raluca PNL DA
298. Tușa Adriana Diana PSD DA
299. Tuță George-Cristian PNL DA
300. Țachianu Marian PSD DA
301. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
302. Țoiu Oana-Silvia USR DA
303. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
304. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
305. Varga Glad-Aurel PNL DA
306. Vexler Silviu Minoritati DA
307. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
308. Vîlceanu Dan PNL DA
309. Volosatîi Boris AUR DA
310. Vulpescu Ioan PSD DA
311. Weber Mihai PSD DA
312. Wiener Adrian USR DA
313. Zakarias Zoltán UDMR DA
314. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 17:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro