Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 117/2018 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:312 98 90 55 31 20 18
- voturi pentru (DA):312 98 90 55 31 20 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Feodor Silviu Minoritati DA
99. Feodorov Lucian AUR DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
151. Könczei Csaba UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
154. Lasca Mihai Ioan AUR DA
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
160. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
163. Macovei Silviu Nicu PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
166. Mang Ioan PSD DA
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
169. Mărculescu Dumitru PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Miftode Marius-Andrei USR DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD DA
176. Mircea Florin PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR DA
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
186. Munteanu Remus PSD DA
187. Murariu Oana USR DA
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nacov Gheorghe Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs UDMR DA
192. Nagy Vasile AUR DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
196. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
197. Neagu Denisa-Elena USR DA
198. Neață Eugen PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Niță Nicu PSD DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oteșanu Daniela PSD DA
203. Özmen Oana-Marciana USR DA
204. Paladi George-Adrian PSD DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Panait Radu USR DA
207. Paraschiv Rodica PSD DA
208. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
209. Pecingină Gheorghe PNL DA
210. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
212. Piper-Savu Florin PSD DA
213. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
214. Plăiașu Gabriel PNL DA
215. Polak Tudor PNL DA
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
217. Pop Darius AUR DA
218. Pop Rareș Tudor USR DA
219. Popa Alexandru PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PSD DA
223. Popescu Pavel PNL DA
224. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
225. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
226. Predescu Ana-Loredana PSD DA
227. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
228. Presură Alexandra PSD DA
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
233. Rafila Alexandru PSD DA
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
235. Rizea Cristina Camelia USR DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
242. Salan Viorel PSD DA
243. Sandu Viorica PSD DA
244. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
245. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
246. Scripnic Lilian AUR DA
247. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
250. Simion George-Nicolae AUR DA
251. Simonis Alfred - Robert PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stancu Paul PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Diana USR DA
261. Stoica Elena PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șandru Cosmin PNL DA
268. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
269. Șerban Gianina AUR DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șișcu George PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
273. Șoldan Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șovăială Constantin PNL DA
276. Ștefan Ion PNL DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tanasă Dan AUR DA
279. Tănase Antonel PNL DA
280. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
281. Tătaru Nelu PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
283. Terente Eugen USR DA
284. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
285. Toda Daniel-Liviu USR DA
286. Todosiu Beniamin USR DA
287. Toma Ilie PSD DA
288. Toma Vasilică PSD DA
289. Trăilă Cristina PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
294. Turcan Raluca PNL DA
295. Tușa Adriana Diana PSD DA
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
299. Țoiu Oana-Silvia USR DA
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
302. Varga Glad-Aurel PNL DA
303. Vexler Silviu Minoritati DA
304. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
305. Vîlceanu Dan PNL DA
306. Volosatîi Boris AUR DA
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Wiener Adrian USR DA
310. Zakarias Zoltán UDMR DA
311. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 23:23