Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
33
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 617/2015 pentru condamnarea totalitarismului comunist și pentru cultivarea memoriei naționale antitotalitare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:308 99 86 55 31 20 17
- voturi pentru (DA):176 3 85 55 - 20 13
- voturi împotrivă (NU):128 96 1 - 31 - -
- abțineri:1 - - - - - 1
- nu au votat:3 - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
23. Balan Ioan PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD NU
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD NU
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin PSD NU
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD NU
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD NU
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR NU
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD NU
75. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD NU
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD NU
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD NU
92. Enachi Raisa AUR NU
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Feodor Silviu Minoritati DA
99. Feodorov Lucian AUR NU
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD NU
102. Florea Oana-Consuela PSD NU
103. Floroiu Ionel PSD NU
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
106. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
107. Furtună Mirela PSD NU
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR NU
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
112. Georgescu Nicolae PSD NU
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
122. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD NU
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
134. Huțu Alexandra PSD NU
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD NU
137. Ibram Iusein Minoritati -
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
141. Intotero Natalia-Elena PSD NU
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
151. Könczei Csaba UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
154. Lasca Mihai Ioan AUR NU
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
160. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
161. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
162. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
163. Macovei Silviu Nicu PSD NU
164. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
166. Mang Ioan PSD NU
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
169. Mărculescu Dumitru PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD NU
175. Mircea Florin PSD NU
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR NU
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
185. Munteanu Remus PSD NU
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD NU
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR NU
192. Nassar Rodica PSD NU
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD NU
198. Nechita Aurel PSD NU
199. Niță Nicu PSD NU
200. Orban Ludovic PNL NU
201. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
202. Oteșanu Daniela PSD NU
203. Özmen Oana-Marciana USR DA
204. Paladi George-Adrian PSD NU
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Panait Radu USR DA
207. Paraschiv Rodica PSD NU
208. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
209. Pecingină Gheorghe PNL DA
210. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
212. Piper-Savu Florin PSD NU
213. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR NU
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Radu Mihai PSD NU
220. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
221. Popescu Dan-Cristian PSD NU
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
225. Popica Eduard-Andrei PSD NU
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Presură Alexandra PSD NU
228. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina USR DA
230. Prunean Alin-Costel USR DA
231. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
232. Rafila Alexandru PSD NU
233. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
234. Rizea Cristina Camelia USR DA
235. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
236. Roman Florin-Claudiu PNL DA
237. Roman Nicolae AUR NU
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
240. Salan Viorel PSD NU
241. Sandu Viorica PSD NU
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR NU
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR NU
249. Simonis Alfred - Robert PSD NU
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD NU
252. Stativă Irinel Ioan PSD NU
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD NU
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
261. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
265. Șerban Gianina AUR NU
266. Șimon Gheorghe PSD NU
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
269. Șoldan Gheorghe PSD NU
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin PNL DA
272. Ștefan Ion PNL DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tanasă Dan AUR NU
275. Tănase Antonel PNL DA
276. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
277. Tătaru Nelu PNL DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD NU
285. Toma Vasilică PSD NU
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD NU
292. Tuță George-Cristian PNL DA
293. Țachianu Marian PSD NU
294. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
295. Țoiu Oana-Silvia USR DA
296. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
297. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
298. Varga Glad-Aurel PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati -
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Volosatîi Boris AUR NU
303. Vulpescu Ioan PSD NU
304. Weber Mihai PSD NU
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 23:09