Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2021 > 16:29 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2021, ora 16:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 19/2021 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:215 78 49 45 23 12 8
- voturi pentru (DA):193 76 48 45 5 12 7
- voturi împotrivă (NU):19 1 - - 18 - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD -
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chirilă Virgil Alin PSD DA
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Coarnă Dumitru PSD DA
47. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cozma Adrian-Felician PNL DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel PNL DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Enachi Raisa AUR NU
66. Fălcoi Nicu USR DA
67. Feodor Silviu Minoritati DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Flucuș Dumitru PNL DA
72. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
73. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
74. Gál Károly UDMR DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Anamaria AUR NU
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
82. Giugea Nicolae PNL DA
83. Giurgiu Adrian USR DA
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
86. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
87. Gudu Michael PNL -
88. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
89. Havârneanu Filip USR DA
90. Hărătău Elena PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Horga Maria-Gabriela PNL DA
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
94. Huțu Alexandra PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ichim Cristian-Paul USR DA
98. Ilie Victor USR DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
103. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
104. Kiss János PNL DA
105. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
106. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
107. Könczei Csaba UDMR DA
108. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
109. Lasca Mihai Ioan AUR DA
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Lazăr Teodor USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
115. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
116. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
119. Mang Ioan PSD DA
120. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
125. Miklós Zoltán UDMR DA
126. Mina Marian PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Miruță Radu-Dinel USR DA
129. Mitrea Dumitrina AUR NU
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Molnar Ervin PNL DA
132. Molnar Radu-Iulian USR DA
133. Morar Olivia-Diana PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Murariu Oana USR DA
136. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nagy Vasile AUR DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neagu Denisa-Elena USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Özmen Oana-Marciana USR DA
146. Paladi George-Adrian PSD DA
147. Panait Radu USR DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pavelescu Nicolae PSD DA
150. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Piper-Savu Florin PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
153. Polak Tudor PNL DA
154. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
155. Pop Darius AUR DA
156. Popa Radu Mihai PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Dan-Cristian PSD DA
159. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
160. Popica Eduard-Andrei PSD DA
161. Predescu Ana-Loredana PSD DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Prunean Alin-Costel USR DA
165. Rafila Alexandru PSD DA
166. Rizea Cristina Camelia USR DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL DA
169. Roman Nicolae AUR NU
170. Rujan Dumitru PNL DA
171. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
172. Salan Viorel PSD DA
173. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
174. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion George-Nicolae AUR NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Stancu Paul PSD DA
179. Stoian Maria PNL DA
180. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
181. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
182. Stoica Diana USR DA
183. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
184. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
185. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
188. Șimon Gheorghe PSD DA
189. Șișcu George PNL DA
190. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
191. Șoldan Gheorghe PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Ion PNL DA
194. Tanasă Dan AUR NU
195. Tănase Antonel PNL DA
196. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
197. Terente Eugen USR DA
198. Thellmann Christine PNL DA
199. Toda Daniel-Liviu USR DA
200. Todosiu Beniamin USR DA
201. Toma Ilie PSD DA
202. Toma Vasilică PSD DA
203. Tudorache Daniel PSD DA
204. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
205. Tușa Adriana Diana PSD DA
206. Țachianu Marian PSD DA
207. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Volosatîi Boris AUR NU
211. Vulpescu Ioan PSD DA
212. Wiener Adrian USR DA
213. Zakarias Zoltán UDMR DA
214. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 13:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro