Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PHC 15/2021 privind modificarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:307 102 88 55 28 19 15
- voturi pentru (DA):278 102 87 55 1 19 14
- voturi împotrivă (NU):29 - 1 - 27 - 1
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR NU
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR NU
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coarnă Dumitru PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
73. Constantin Daniel PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristea Andi-Lucian PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
78. Cristian Brian USR DA
79. Crîstici Ognean Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian PNL DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Enachi Raisa AUR NU
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Flucuș Dumitru PNL DA
104. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
105. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Gál Károly UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Anamaria AUR NU
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giurgiu Adrian USR DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lazăr Ion-Marian USR DA
150. Lazăr Teodor USR DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Miftode Marius-Andrei USR DA
167. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Miklós Zoltán UDMR DA
170. Mina Marian PSD DA
171. Mircea Florin PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel USR DA
173. Mitrea Dumitrina AUR NU
174. Moisin Radu-Marin PNL DA
175. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
176. Molnar Ervin PNL DA
177. Molnar Radu-Iulian USR DA
178. Morar Olivia-Diana PNL DA
179. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
180. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
181. Munteanu Remus PSD DA
182. Murariu Oana USR DA
183. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
184. Mușoiu Ștefan PSD DA
185. Nacov Gheorghe Minoritati NU
186. Nagy Szabolcs UDMR DA
187. Nagy Vasile AUR NU
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Niță Nicu PSD DA
196. Olar Corneliu PNL DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Oteșanu Daniela PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Panait Radu USR DA
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Pecingină Gheorghe PNL DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Piper-Savu Florin PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
209. Plăiașu Gabriel PNL DA
210. Polak Tudor PNL DA
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
212. Pop Darius AUR NU
213. Pop Rareș Tudor USR DA
214. Popa Alexandru PNL DA
215. Popa Radu Mihai PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PSD DA
218. Popescu Pavel PNL DA
219. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
223. Presură Alexandra PSD DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rizea Cristina Camelia USR DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
231. Roman Florin-Claudiu PNL DA
232. Roman Nicolae AUR NU
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Scripnic Lilian AUR NU
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simion George-Nicolae AUR NU
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
254. Stoica Diana USR DA
255. Stoica Elena PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șandru Cosmin PNL DA
262. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
263. Șerban Gianina AUR NU
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șișcu George PNL DA
266. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
267. Șoldan Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șovăială Constantin PNL DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Tanasă Dan AUR NU
272. Tănase Antonel PNL DA
273. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
274. Tătaru Nelu PNL DA
275. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
276. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
277. Terente Eugen USR DA
278. Thellmann Christine PNL DA
279. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
280. Toda Daniel-Liviu USR DA
281. Todosiu Beniamin USR DA
282. Toma Ilie PSD DA
283. Toma Vasilică PSD DA
284. Trăilă Cristina PNL DA
285. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
288. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
289. Turcan Raluca PNL DA
290. Tușa Adriana Diana PSD DA
291. Tuță George-Cristian PNL DA
292. Țachianu Marian PSD DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
297. Varga Glad-Aurel PNL DA
298. Vexler Silviu Minoritati DA
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
300. Vîlceanu Dan PNL DA
301. Volosatîi Boris AUR NU
302. Vulpescu Ioan PSD DA
303. Weber Mihai PSD DA
304. Wiener Adrian USR DA
305. Zakarias Zoltán UDMR DA
306. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 iulie 2024, 9:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro