Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 19/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.80/2019 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul fondurilor europene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:310 107 86 52 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):310 107 86 52 29 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
27. Banias Mircea Marius PNL DA
28. Barbu Costel PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
31. Barna Ilie Dan USR DA
32. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
33. Bălășoiu Aurel PSD DA
34. Băltărețu Viorel USR DA
35. Bejinariu Eugen PSD DA
36. Bende Sándor UDMR DA
37. Benedek Zacharie UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad USR DA
39. Berescu Monica-Elena USR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR DA
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bulai Oana-Gianina PSD DA
53. Burciu Cristina PNL DA
54. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
62. Chelaru Mircia AUR DA
63. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
64. Chichirău Cosette-Paula USR DA
65. Chira Claudiu-Martin PNL DA
66. Chirilă Virgil Alin PSD DA
67. Ciofu Cătălina PNL DA
68. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor USR DA
70. Ciubuc Ciprian AUR DA
71. Cîtea Vasile PSD DA
72. Coarnă Dumitru PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
74. Constantin Daniel PNL DA
75. Cozma Adrian-Felician PNL DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristea Andi-Lucian PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
79. Cristian Brian USR DA
80. Crîstici Ognean Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian PNL DA
82. Csép Éva-Andrea UDMR DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dancă Ionel PNL DA
86. Dămureanu Ringo AUR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Drancă Andrei-Iulian USR DA
90. Drulă Cătălin USR DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
93. Dumitru Florian-Emil PNL DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Enachi Raisa AUR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
99. Fălcoi Nicu USR DA
100. Fechet Mircea PNL DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Flucuș Dumitru PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
108. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
109. Furtună Mirela PSD DA
110. Gál Károly UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Anamaria AUR DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin USR DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
121. Gliga Dumitrița PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
123. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Michael PNL DA
127. Hajdu Gábor UDMR DA
128. Halici Nicușor PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
130. Havârneanu Filip USR DA
131. Hărătău Elena PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
133. Horga Maria-Gabriela PNL DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
135. Huțu Alexandra PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul USR DA
140. Ilie Victor USR DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian USR DA
144. Ionescu George PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
146. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
147. Kelemen Attila UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kiss János PNL DA
150. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
151. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
152. Könczei Csaba UDMR DA
153. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
160. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
163. Macovei Silviu Nicu PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
166. Mang Ioan PSD DA
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
169. Mărculescu Dumitru PNL DA
170. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Miftode Marius-Andrei USR DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Miklós Zoltán UDMR DA
176. Mina Marian PSD DA
177. Mircea Florin PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel USR DA
179. Mitrea Dumitrina AUR DA
180. Moisin Radu-Marin PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
182. Molnar Ervin PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian USR DA
184. Morar Olivia-Diana PNL DA
185. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
186. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
187. Munteanu Remus PSD DA
188. Murariu Oana USR DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nacov Gheorghe Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs UDMR DA
192. Nagy Vasile AUR DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
196. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
197. Neagu Denisa-Elena USR DA
198. Neață Eugen PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Niță Nicu PSD DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD DA
209. Pavelescu Nicolae PSD DA
210. Pecingină Gheorghe PNL DA
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
212. Piper-Savu Florin PSD DA
213. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
214. Plăiașu Gabriel PNL DA
215. Polak Tudor PNL DA
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
217. Pop Darius AUR DA
218. Pop Rareș Tudor USR DA
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PSD DA
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei PSD DA
226. Predescu Ana-Loredana PSD DA
227. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
228. Presură Alexandra PSD DA
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
233. Rafila Alexandru PSD DA
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
235. Rizea Cristina Camelia USR DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
242. Salan Viorel PSD DA
243. Sandu Viorica PSD DA
244. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
245. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
246. Scripnic Lilian AUR DA
247. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
250. Simion George-Nicolae AUR DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stancu Paul PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Elena PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șandru Cosmin PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
268. Șerban Gianina AUR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șișcu George PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
272. Șoldan Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șovăială Constantin PNL DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tanasă Dan AUR DA
277. Tănase Antonel PNL DA
278. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
279. Tătaru Nelu PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
281. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
282. Terente Eugen USR DA
283. Thellmann Christine PNL DA
284. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
285. Toda Daniel-Liviu USR DA
286. Todosiu Beniamin USR DA
287. Toma Ilie PSD DA
288. Toma Vasilică PSD DA
289. Trăilă Cristina PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
294. Turcan Raluca PNL DA
295. Tușa Adriana Diana PSD DA
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
299. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
300. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Vîlceanu Dan PNL DA
304. Volosatîi Boris AUR DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Wiener Adrian USR DA
308. Zakarias Zoltán UDMR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 14:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro