Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 508/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.120/2020 privind instituirea unor măsuri de sprijin destinate salariaților și angajatorilor în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:308 104 85 55 29 19 16
- voturi pentru (DA):307 103 85 55 29 19 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coarnă Dumitru PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
73. Constantin Daniel PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristea Andi-Lucian PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai PSD -
78. Cristian Brian USR DA
79. Crîstici Ognean Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian PNL DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dămureanu Ringo AUR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian USR DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil PNL DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Enachi Raisa AUR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
98. Fălcoi Nicu USR DA
99. Fechet Mircea PNL DA
100. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR DA
136. Ilie Victor USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian USR DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
142. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
143. Kelemen Attila UDMR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lazăr Ion-Marian USR DA
152. Lazăr Teodor USR DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
156. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
157. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
158. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
159. Macovei Silviu Nicu PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
161. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
162. Mang Ioan PSD DA
163. Manta Claudiu PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
165. Mărculescu Dumitru PNL DA
166. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei USR DA
169. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Pavelescu Nicolae PSD DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Piper-Savu Florin PSD DA
209. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
210. Plăiașu Gabriel PNL DA
211. Polak Tudor PNL DA
212. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
213. Pop Darius AUR DA
214. Pop Rareș Tudor USR DA
215. Popa Alexandru PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predescu Ana-Loredana PSD DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rafila Alexandru PSD DA
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Florin-Claudiu PNL DA
234. Roman Nicolae AUR DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
269. Șoldan Gheorghe PSD DA
270. Șovăială Constantin PNL DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR DA
273. Tănase Antonel PNL DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Toda Daniel-Liviu USR DA
282. Todosiu Beniamin USR DA
283. Toma Ilie PSD DA
284. Toma Vasilică PSD DA
285. Trăilă Cristina PNL DA
286. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD DA
292. Tuță George-Cristian PNL DA
293. Țachianu Marian PSD DA
294. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
295. Țoiu Oana-Silvia USR DA
296. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
297. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
298. Varga Glad-Aurel PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Volosatîi Boris AUR DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 13:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro