Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 15:46 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 15:46

Subiect vot: Comisia pentru tehnologia informatiei si Comisia pentru administratie publica si amenajarea terioriului sa lucreze in paralel cu plenul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:129 60 22 27 - 7 6 7
- voturi pentru (DA):101 60 22 3 - 7 6 3
- voturi împotrivă (NU):27 - - 24 - - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Aelenei Dănuț - DA
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
6. Badea Mihai-Alexandru USR NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
13. Bîrcă Constantin PSD DA
14. Blaga Daniel-Codruț USR NU
15. Bota Călin-Ioan PNL DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Oana-Gianina PSD DA
20. Calotă Florică Ică PNL DA
21. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
22. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
23. Coarnă Dumitru - NU
24. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
25. Cristian Brian USR NU
26. Damian Romulus-Marius PSD DA
27. Dinu Cristina-Elena PSD DA
28. Drancă Andrei-Iulian USR DA
29. Drulă Cătălin USR NU
30. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
31. Dunava Costel Neculai PSD DA
32. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
33. Florea Oana-Consuela PSD DA
34. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
35. Gál Károly UDMR DA
36. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
37. Gavrilă Anamaria - NU
38. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
39. Georgescu Nicolae PSD DA
40. Gheba Daniel-Sorin USR NU
41. Gheorghiu Bogdan PNL DA
42. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
43. Giurgiu Adrian USR NU
44. Gliga Dumitrița PSD DA
45. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
46. Havârneanu Filip USR NU
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Horga Maria-Gabriela PNL DA
49. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Ichim Cristian-Paul USR NU
52. Ilie Victor USR NU
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Ion Stelian-Cristian USR NU
55. Kelemen Hunor UDMR DA
56. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
57. Könczei Csaba UDMR DA
58. Lazăr Teodor USR NU
59. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
60. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
61. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
62. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
63. Macovei Silviu Nicu PSD DA
64. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
65. Mang Ioan PSD DA
66. Manta Claudiu PSD DA
67. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
68. Mărculescu Dumitru PNL DA
69. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
70. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
71. Miftode Marius-Andrei USR NU
72. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
74. Mina Marian PSD DA
75. Mircea Florin PSD DA
76. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
77. Moisin Radu-Marin PNL DA
78. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
79. Molnar Radu-Iulian USR NU
80. Morar Olivia-Diana PNL DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
82. Munteanu Remus PSD DA
83. Murariu Oana USR NU
84. Nassar Rodica PSD DA
85. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
86. Neață Eugen PSD DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Özmen Oana-Marciana PNL DA
90. Pambuccian Varujan Minoritati DA
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Piper-Savu Florin PSD DA
93. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
94. Pop Rareș Tudor USR DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Dan-Cristian PSD DA
97. Prună Cristina-Mădălina USR NU
98. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
99. Rizea Cristina Camelia - DA
100. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
101. Roșca Mircea PNL DA
102. Rujan Dumitru PNL DA
103. Salan Viorel PSD DA
104. Sandu Viorica PSD DA
105. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
106. Stancu Ionel Minoritati DA
107. Stancu Paul PSD DA
108. Stângă George-Cătălin PNL DA
109. Stoian Maria PNL DA
110. Stoica Elena PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
113. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
114. Tătaru Nelu PNL DA
115. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
116. Tobă Francisc - NU
117. Toda Daniel-Liviu USR NU
118. Todosiu Beniamin USR NU
119. Toma Ilie PSD DA
120. Toma Vasilică PSD DA
121. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
122. Turcan Raluca PNL DA
123. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
124. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
125. Vulpescu Ioan PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
127. Zakarias Zoltán UDMR DA
128. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 7:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro