Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:07

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 240
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:229 87 41 36 19 15 8 23
- voturi pentru (DA):27 - - 2 19 - - 6
- voturi împotrivă (NU):150 87 41 - - 15 7 -
- abțineri:52 - - 34 - - 1 17
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR Abținere
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR Abținere
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR Abținere
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR Abținere
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Cristea Andi-Lucian PSD NU
57. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
58. Crușoveanu Marian PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR NU
60. Csoma Botond UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dancă Ionel - Abținere
64. Dămureanu Ringo AUR DA
65. Dehelean Silviu USR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Enachi Raisa AUR DA
71. Fădor Angelica PNL NU
72. Fălcoi Nicu USR Abținere
73. Feodor Silviu Minoritati NU
74. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
75. Florea Daniel - DA
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
79. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Gál Károly UDMR NU
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
88. Giurgiu Adrian USR Abținere
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
90. Gliga Dumitrița PSD NU
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
94. Gudu Michael PNL NU
95. Hajdu Gábor UDMR NU
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
97. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
99. Huțu Alexandra PSD NU
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
101. Ichim Cristian-Paul - Abținere
102. Ilie Victor USR DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD NU
104. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
105. Ionescu George - Abținere
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR NU
109. Kiss János PNL NU
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
111. Könczei Csaba UDMR NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
116. Lazăr Teodor USR Abținere
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
118. Longher Ghervazen Minoritati NU
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
121. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
122. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
123. Macovei Silviu Nicu PSD NU
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărculescu Dumitru PNL NU
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
131. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
134. Miklós Zoltán UDMR NU
135. Mina Marian PSD NU
136. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Moisin Radu-Marin PNL NU
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
141. Morar Olivia-Diana PNL NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
143. Munteanu Remus PSD NU
144. Murariu Oana USR Abținere
145. Mușoiu Ștefan PSD NU
146. Nacov Gheorghe Minoritati NU
147. Nagy Vasile AUR DA
148. Nassar Rodica PSD NU
149. Năcuță Sorin PNL NU
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
151. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
152. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
153. Neață Eugen PSD NU
154. Nechita Aurel PSD NU
155. Niță Nicu PSD NU
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
157. Oteșanu Daniela PSD NU
158. Özmen Oana-Marciana PNL NU
159. Paladi George-Adrian PSD NU
160. Panait Radu USR Abținere
161. Paraschiv Rodica PSD NU
162. Pavelescu Nicolae PSD NU
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
165. Piper-Savu Florin PSD NU
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Plăiașu Gabriel - Abținere
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
169. Pop Darius AUR DA
170. Popa Radu Mihai PSD NU
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
172. Popescu Dan-Cristian PSD NU
173. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
174. Predescu Ana-Loredana PSD NU
175. Presură Alexandra PSD NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
177. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
179. Rizea Cristina Camelia - Abținere
180. Roman Nicolae - Abținere
181. Rujan Dumitru PNL NU
182. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
183. Salan Viorel PSD NU
184. Sandu Viorica PSD NU
185. Scripnic Lilian AUR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
187. Stancu Paul PSD NU
188. Stănescu Vetuța PNL NU
189. Stoian Maria PNL NU
190. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
191. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
192. Szabó Ödön UDMR NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șerban Gianina AUR DA
195. Șimon Gheorghe PSD NU
196. Șișcu George PNL NU
197. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
198. Șoldan Gheorghe PSD NU
199. Șoptică Costel PNL NU
200. Ștefan Ion - DA
201. Tanasă Dan AUR DA
202. Tănase Antonel - Abținere
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
204. Tătaru Nelu PNL NU
205. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
206. Terente Eugen USR Abținere
207. Thellmann Christine PNL NU
208. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
209. Tobă Francisc - DA
210. Toda Daniel-Liviu - Abținere
211. Todosiu Beniamin USR Abținere
212. Toma Ilie PSD NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
215. Tudorache Daniel PSD NU
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
217. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Țachianu Marian PSD NU
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
221. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
224. Volosatîi Boris AUR DA
225. Vulpescu Ioan PSD NU
226. Weber Mihai PSD NU
227. Zakarias Zoltán UDMR NU
228. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 7:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro