Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:09

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 109
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 87 39 36 19 15 10 20
- voturi pentru (DA):51 - - 36 6 - - 9
- voturi împotrivă (NU):151 86 39 - - 15 10 1
- abțineri:24 1 - - 13 - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR Abținere
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR Abținere
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR NU
26. Benedek Zacharie UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
43. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - Abținere
46. Chirilă Virgil Alin PSD NU
47. Ciofu Cătălina PNL NU
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Cîtea Vasile PSD Abținere
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Cristea Andi-Lucian PSD NU
52. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
53. Crîstici Ognean Minoritati NU
54. Crușoveanu Marian PNL NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Damian Romulus-Marius PSD NU
59. Dancă Ionel - Abținere
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Enachi Raisa AUR Abținere
67. Farago Petru UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Fălcoi Nicu USR DA
70. Feodor Silviu Minoritati NU
71. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
72. Florea Daniel - NU
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gál Károly UDMR NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheba Daniel-Sorin USR DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
88. Gliga Dumitrița PSD NU
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
91. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
92. Gudu Michael PNL NU
93. Hajdu Gábor UDMR NU
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
97. Huțu Alexandra PSD NU
98. Ichim Cristian-Paul - Abținere
99. Ilie Victor USR DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ionescu George - Abținere
103. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
105. Kelemen Attila UDMR NU
106. Kiss János PNL NU
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
108. Könczei Csaba UDMR NU
109. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
110. Lasca Mihai Ioan - DA
111. Lazăr Ion-Marian USR DA
112. Lazăr Teodor USR DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
114. Longher Ghervazen Minoritati NU
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan - DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD NU
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
125. Mărculescu Dumitru PNL NU
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
128. Miftode Marius-Andrei USR DA
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
131. Miklós Zoltán UDMR NU
132. Mina Marian PSD NU
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
135. Molnar Radu-Iulian USR DA
136. Morar Olivia-Diana PNL NU
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Munteanu Remus PSD NU
139. Murariu Oana USR DA
140. Mușoiu Ștefan PSD NU
141. Nacov Gheorghe Minoritati NU
142. Nagy Vasile AUR Abținere
143. Nassar Rodica PSD NU
144. Năcuță Sorin PNL NU
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
147. Neagu Denisa-Elena USR DA
148. Neață Eugen PSD NU
149. Nechita Aurel PSD NU
150. Niță Nicu PSD NU
151. Oteșanu Daniela PSD NU
152. Özmen Oana-Marciana PNL NU
153. Paladi George-Adrian PSD NU
154. Panait Radu USR DA
155. Paraschiv Rodica PSD NU
156. Pavelescu Nicolae PSD NU
157. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
159. Piper-Savu Florin PSD NU
160. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
161. Plăiașu Gabriel - Abținere
162. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
163. Pop Darius AUR Abținere
164. Popa Radu Mihai PSD NU
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
166. Popescu Dan-Cristian PSD NU
167. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
168. Predescu Ana-Loredana PSD NU
169. Presură Alexandra PSD NU
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
173. Rizea Cristina Camelia - Abținere
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Nicolae - DA
176. Rujan Dumitru PNL NU
177. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
178. Salan Viorel PSD NU
179. Sandu Viorica PSD NU
180. Scripnic Lilian AUR Abținere
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD NU
183. Stancu Paul PSD NU
184. Stănescu Vetuța PNL NU
185. Stoian Maria PNL NU
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Szabó Ödön UDMR NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șerban Gianina AUR DA
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL NU
194. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
195. Șoldan Gheorghe PSD NU
196. Șoptică Costel PNL NU
197. Ștefan Ion - DA
198. Tanasă Dan AUR DA
199. Tănase Antonel - Abținere
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
201. Tătaru Nelu PNL NU
202. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
203. Terente Eugen USR DA
204. Thellmann Christine PNL NU
205. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
206. Tobă Francisc - DA
207. Toda Daniel-Liviu - DA
208. Todosiu Beniamin USR DA
209. Toma Ilie PSD NU
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
212. Tudorache Daniel PSD NU
213. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
214. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
215. Turcan Raluca PNL NU
216. Țachianu Marian PSD NU
217. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
218. Țoiu Oana-Silvia USR DA
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
221. Volosatîi Boris AUR Abținere
222. Vulpescu Ioan PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zakarias Zoltán UDMR NU
225. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro